Міська рада не вимикає світло

Міська рада не вимикає світло
18 Листопада 2022
За останні два дні до Коломийськоїміської ради надійшло дуже багато звернень, які зводяться до одного питання: «Чому у мене вимкнули світло?». Попереду є вірогідність, що електропостачання може не бути кілька днів. Тому міський голова Богдан Станіславський пояснив цю ситуацію:

1. Міська рада не визначає, де і наскільки виключать світло. Ми фізично не маємо такої змоги. Електроенергію вимикає Прикарпаттяобленерго за вказівкою Укренерго. Всі списки відключень також складають енергетики. Міська рада до цього жодного відношення не має.

2. Чому у сусіднього будинку може бути світло, а у вас ні? Це означає, що швидше за все ваші будинки під'єднанні до різних ліній живлення. Власне через цю причину працює й вуличне освітлення – його під'єднано до іншої мережі. Але воно також у будь-яку хвилину може зникнути, якщо буде відповідна вказівка.

3. Треба розуміти, зараз є планові графіки вимкнення світла, а є аварійні виключення. Вони можуть йти один за одним, тому світло може зникати на довший час, ніж це було раніше.

4. Енергетики не отримують задоволення від того, що виключають комусь світло. Вони роблять це через критичну ситуацію, адже росія щодня атакує нашу енергосистему. І це ще не кінець.

Вимкнення світла – це не проблема Коломиї, а кожного міста та села України. І насправді нам слід дякувати нашим захисникам, що ми маємо можливість бути вдома і мати хоч якийсь час електроенергію. Бо якби не вони, то чи турбувало б нас питання виключення електропостачання?