Сесія Коломийської міськради: і знову про землю біля “Писанки”

Сесія Коломийської міськради: і знову про землю біля “Писанки”
19 Лютого 2016

Рівно 100 днів тому запрацювала нова каденція Коломийської міськради. Саме з цього й розпочав засідання п’ятої сесії міський голова Ігор Слюзар.

«Минулого скликання каденція формувалася 45 днів, тепер на це знадобилося лише 10 днів. Також це скликання забезпечило землею всіх учасників АТО, які за цим звернулися. А вже на другій сесії, як цього вимагає закон, ми змінили Регламент міськради. Робота виглядає конструктивною, – перелічував Ігор Слюзар. – Хочу також наголосити, що цей виконком, який ми сформували, добре володіє ситуацією в місті, і його представники показали себе як висококваліфіковані спеціалісти».

Привітавши з першими сто днями, очільник Коломиї висловив сподівання, що наступні 100 днів будуть набагато потужнішими, пише “Дзеркало Коломиї”.

Хвилиною мовчання на початку засідання депутати вшанували Героїв Небесної Сотні. Опісля очільник міста вручив подяки від мешканців Лисичанська отцеві Володимиру Касіяну, Василеві Дмитруку та волонтерам ВПО «Коломия-центр».

І за традицією, перейшли до депутатських запитів. Зокрема, Леся Белявська зачитала скаргу від коломиян, які невдоволені, як один з підприємців організовує похоронні процесії у середмісті – по вул. Драгоманова, 3а, і просять міську владу відреагувати.

Сьогодні першим питанням було виконання міського бюджету за 2015 рік, але Ігор Слюзар запропонував депутатам не заслуховувати питання, а одразу голосувати, наголосивши: «Пропоную перейти до голосування, щоб не хвалитися –  бюджет перевиконаний».

Проблема з фінансуванням профтехосвіти, як наголосили на сесії, вже вирішена – Кабмін виділив на ПТУ 500 млн грн. Тому міськрада проголосувала спрямувати частину коштів, які в міському бюджеті були закладені на коломийські ПТУ, – а це 1 млн 134 тис грн, на фінансування шкіл міста.

Виглядає на те, що зовсім скоро коломияни зможуть всі свої ініціативи та колективні звернення донести до міської влади за допомогою сервісу електронних петицій. На сесії депутати розглядали це питання й чи не найдовше обговорювали, але все-таки відправили на доопрацювання.

Наразі домовилися до того, що електронна петиція у Коломиї має набрати не менше 200 підписів, і тільки тоді її буде розглядати міськрада протягом 10 днів.

Потім голосували за положення про конкурс з розроблення логотипу Коломиї та за встановлення вартості харчування дітей у школах і дитсадках.

Конкурс з розроблення логотипу Коломиї ініціювали після звернення ГО «Спільний внесок», визначили склад оргкомітету, куди увійшли 15 осіб, зокрема депутати, начальники відділів міськради й два громадські активісти. Як обіцяють, 10 робіт-фіналістів першого етапу конкурсу визначать не пізніше 15 липня, а переможець отримає грошову премію у сумі 10 тисяч грн.

Відтепер, як відомо, харчування у школах та дитсадках є платним. На сесії міськради депутати встановили, скільки коштуватиме учнівський обід. З 1 лютого вартість одноразового гарячого харчування у школах Коломиї вартує 10 гривень, а у дитсадках – 12 та 17 гривень. Розмір плати за харчування зменшується вдвічі для батьків, у сім’ях яких є троє і більше дітей.

Безоплатним харчуванням забезпечили за рахунок освітньої субвенції чорнобильців, учнів 1-4 класів з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування та дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах. А за рахунок коштів з міського бюджету безоплатним харчуванням також забезпечені учні 5-11 класів з малозабезпечених сімей, діти учасників АТО, військовослужбовців та загиблих військових, діти переселенців.

Потім перейшли до земельних питань. Досі конфліктним залишається питання про надання в оренду ОК «Чорновола» землю поблизу «Писанки». Засновниками кооперативу є відомі у місті забудовники – брати Віталій та Ігор Сарафини, а також Євген Гладуник. Останній на минулих місцевих виборах балотувався до міськради від партії «БПП «Солідарність», керівником якої у Коломиї є  секретар міськради Любомир Жупанський.

12562565_596689167147642_1423549012_o

Нагадаємо, на минулій сесії міськради забудовникам надали дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 836,0 кв. м по вулиці В. Чорновола для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку. Тоді за це рішення проголосували 24 обранці.

А вже на цю сесію винесли питання про надання цієї землі в оренду на 5 років.

За день до сесії на місцевому телеканалі громадський активіст Михайло Вовк назвав це питання «чи не найбільшою корупційною аферою за всі каденції міськради». А колишній заступник міського голови Володимир Тарновецький говорив про «безпрецедентний випадок корупції в нашому місті». Обидва закликали депутатів не голосувати за дане питання, допоки прокуратура не надасть відповіді на лист, який днями підготували для перевірки законності рішення по цій землі.

«Два тижні тому, – говорив у зверненні Володимир Тарновецький, – влада нам заявила, що дана ділянка буде віддана під будівництво готелю, але тут ж у рішенні бачимо, що ОК «Чорновола» будуватиме натомість багатоквартирний житловий будинок. Ми маємо зовсім не таке трактування, як написано у рішенні.

Друге – міський голова заявляв, що це робиться через те, що на аукціоні чесно продати дану ділянку неможливо, і що у Коломиї нібито є деструктивні сили, які зривають аукціони і можуть затягувати процес, а в результаті бюджет від цього не отримає кошти».

Володимир Тарновецький також згадав, як кілька років тому за головування Юрія Овчаренка був схожий випадок, коли по вулиці Чорновола продавали нерухомість товариства глухонімих: «Тоді ми знайшли вихід – підняли вартість авансового внеску (на аукціоні, – Авт.) з 10% до 60-ти. Тому по цій землі також треба поставити авансовий внесок, не умовно 100 тис. грн, а мільйон чи півтора мільйона гривень. І нехай тоді хтось спробує на торгах погратися і просто так втратити ці кошти».

За підрахунками В. Тарновецького, виходячи з вартості землі у середмісті, ділянка біля «Писанки», яку хоче орендувати ОК «Чорновола», мала б коштувати приблизно 3 мільйони гривень.

На засіданні сьогоднішньої сесії голова фракції «Народний контроль» Геннадій Романюк одразу зазначив, що їхня фракція відмовляється голосувати за дане питання.

Натомість Леся Белявська пояснила, чому підтримує це питання: «Одразу наголошую, що я не є учасником будь-яких груп з лобіювання чиїхось інтересів. Я голосувала, тому що будуть створені нові робочі місця. Та й загалом, переконана, ця будівля матиме естетичний вигляд у середмісті».

Потім заслухали звернення Володимира Тарновецького вже з трибуни. Міський голова одразу прокоментував його виступ, наголосивши, що заявою на телебаченні обурений і не може її вважати об’єктивною, а самого Тарновецького звинуватив у лобіюванні інтересів певної групи.

«Тепер чекайте від мене «привіт», – сказав наприкінці Ігор Слюзар.

____ 2

Раніше, нагадаємо, коломияни висловлювали побоювання, що вісім соток передадуть кооперативу безкоштовно, а таку землю потрібно продавати тільки через аукціон.

Забудовники підготували інвестиційну угоду і, як наголошував на попередній сесії Віталій Сарафин, через 2 роки земельну ділянку готові викупити за ринковою вартістю.

У кінцевому результаті депутати підтримали питання про надання землі біля «Писанки» в оренду ОК «Чорновола» на 5 років.

Ще одне земельне питання, довкола якого тривають суперечки, – це питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання у власність Жупанській Тетяні Дмитрівні земельну ділянку, загальною площею 845,0 кв. м по вулиці Моцарта, 47 для індивідуального садівництва.

На минулій сесії це питання не набрало голосів. І вже втретє цього року його винесли на розгляд депутатів.

Питання тягнеться ще від 2003 року. Коломиянка Ганна Негрич звинувачує секретаря Коломийської міської ради у зКоломиянкаахопленні землі. З цього приводу відкрито вже два кримінальні провадження. Любомир Жупанський запевняє, що купив цю землю у сина Ганни Негрич, який проживає у Росії. Ще на початку року була навіть створена спеціальна комісія, яка вивчала це питання.

Перед голосуванням Ганна Негрич попросила дозволу звернутися до депутатів, але Ігор Слюзар її прохання проігнорував. «Давайте визначимося голосуванням», – одразу запропонував він депутатам.

Питання підтримали й за нього віддали свої голоси 23 обранці. Зокрема, цього разу це питання підтримала фракція «Народний контроль», яка на минулій сесії за нього не голосувала.

Загалом, зараз виглядає на те, що у Коломийській міськраді нового скликання сформована більшість.    19 Вересня

    18 Вересня