.
.

Порадник за 30 тисяч

Порадник за 30 тисяч
29 Березня 2014

У ратуші є посада, ефективність якої буває важко оцінити. Мова йде про радника міського голови. Хто консультує Ігоря Слюзара у прийнятті важливих рішень та скільки коштів йде з місцевої скарбниці за такі поради – дізнавалися кореспонденти КВ.

Наближена фігура

Загалом коломийський мер зібрав компанію з десятка радників, та лише один з них – на платній основі. У відповіді на інформаційний запит повідомили, що «станом на 18.03.2014 р. у штатному розписі міськради наявна одна штатна посада радника міського голови». Це колишній секретар міськради Ярослав Гошій.

У липні теперішній радник позбувся крісла секретаря після чергового висловлення депутатами недовіри. Тоді Ярослав Гошій був не згідний з їхнім рішенням та покидати пост секретаря міськради не збирався. І хоч протистояння за крісло секретаря переросло у цілу восьмимісячну епопею, Гошій був змушений звільнити крісло для свого наступника Богдана Колодніцького.

Натомість мер Ігор Слюзар запропонував колишньому секретареві «альтернативу» – стати його радником. Ярослав Гошій замінив на цій посаді покійного Зиновія Карася, який тривалий час консультував мера.

Щоб не шукати прихистку у відділі інформаційної політики, до штату якого й входить посада радника, Гошій вирішив залишитися у своєму колишньому кабінеті. Відповідно секретареві Богдану Колодніцькому довелося «кочувати» по кабінетах ратуші у пошуках робочого столу ще кілька тижнів.

Консультації за гроші

Ярослав Гошій «відхрещується» від заробітків у ратуші, кажучи, що працює тут для власного задоволення. Ще у вересні в коментарі «Дзеркалу Коломиї» Ярослав Гошій зізнався, що додаткового заробітку не потребує. «Я – успішний бізнесмен, – розповідав про себе радник. – Маю велику страхову компанію, яка приносить 10 тисяч доларів прибутку на місяць. Ви думаєте, що ця мізерна зарплата радника у розмірі 1147 гривень якось впливає на мій сімейний бюджет? Я тут для того, щоб якось підтримати Ігоря Слюзара. Це він попросив мене залишитися працювати у ратуші».

Насправді, виходячи з відповіді на інформаційний запит, «заробітна плата радника міського голови станом на 18.03.2014 р. становить 2 тис. 395,35 грн. Зокрема посадовий оклад радника – 1218 грн.; доплата за ранг – 100 грн.; надбавка за стаж служби в органах місцевого самоврядування – 197,70 грн., надбавка за високі досягнення у праці – 757,85 грн.; премія – 121,80 грн.».

радник.jpg

Чи отримав міський голова за період роботи Ярослава Гошія цінні поради – невідомо. Але судячи з надбавки за високі досягнення у праці мер задоволений роботою нового радника. Надбавку за високі досягнення у праці нараховують у разі сумлінного та якісного виконання працівником протягом певного періоду своїх посадових обов’язків, професіоналізму, компетентності, ініціативності та відсутності порушень виконавської і трудової дисципліни за наказом керівника. Загалом за консультації Ярослава Гошія приходиться витрачати з місцевої скарбниці біля 30 тисяч гривень кожного року.

Позаштатний – ще не вирок

Позаштатних радників у міського голови Ігоря Слюзара всього дев’ять. Проте це число ще ні про що не говорить. Частина з них приходить зі своїми порадами вкрай рідко. Інші ж – бувають у мера чи не щодня.

Ці дев’ять осіб погодилися консультувати Ігоря Слюзара на безоплатній основі. Відповідно, навіть якщо у мера буде й сотня таких позаштатних радників, місцева скарбниця від цього аж ніяк не постраждає. Головне – наскільки корисними будуть їхні поради.

У відповіді на інформаційний запит повідомили, що станом на 18.03.2014 р. позаштатними радниками міського голови є:

– з кадрових питань – Грицюк Василь Миколайович;

– з питань інформаційної політики та зв’язків зі ЗМІ – Отта Олександра Василівна, Сандецька Наталія Василівна, Червінська Уляна Василівна;

– з питань підприємництва – Проскурняк Сергій Іванович;

– з питань взаємодії з іноземними делегаціями – Процюк Ірина Андріївна;

– з питань фізичної культури та спорту – Тарасюк Олександр Вікторович;

– з питань молодіжної політики та роботи з громадськістю – Федорук Назар Миколайович;

– з економічних питань – Комісарук Михайло Петрович.

Василь Грицюк – колишній начальник відділу кадрів у міськраді. Михайло Комісарук – депутат міськради, голова бюджетної комісії. Наталія Сандецька – теперішній прес-секретар міського голови Ігоря Слюзара. Про Уляну Червінську відомо, що у 2012 році була довіреною особою тодішнього кандидата у нардепи Романа Височанського. Олександр Тарасюк – керівник футбольної команди «Карпати», якою й опікується міський голова. Назар Федорук – депутат міськради минулого скликання, голова Коломийського осередку ГО «Молодий рух», директор ТзОВ «Коломия Люкс-сервіс».

Вікторія Мартинюк, Коломийські ВІСТИ


Коломия Веб Портал

Коломия доставка піцца