.
.

Благодійники з Коломиї допомагають майданівцю Роману Радишу завершити будівництво власного житла

Благодійники з Коломиї допомагають майданівцю Роману Радишу завершити будівництво власного житла
7 Серпня 2014
Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії продовжує допомагати майданівцям. Цього разу співробітники благодійного фонду завітали з подарунками до Джурова, Снятинського району. Там мешкає Роман Радиш – справжній місцевий герой. Після отриманих важких травм Роман вижив і тільки нещодавно повернувся додому з Чехії, де проходив реабілітацію.

На голові 63-річного Романа Радиша не було живого місця: важка відкрита проникаюча черепно-мозкова травма, забій головного мозку, забій головного мозочку, зламані два шийні хребці, поламані пальці, зламана верхня щелепа. А в додаток ще вогнепальне поранення у шию, яке зачепило хребет. Ніхто не прогнозував йому життя. Та воля Божа була інакша. Найголовніше, що чоловік на далі готовий обороняти Батьківщину, повідомляє прес-служба БФ "Карітас".

 “Я не шкодую! Я б іще раз пішов на Майдан! І якщо мені Бог дозволить я іще піду туди (на Схід – авт.). Мені все одно. Досить уже нам цього! Нам треба гідно жити і боротися за майбутнє наших дітей”, - зазначає майданівець.

До Києва пенсіонер з Джурова поїхав 4-го грудня. Каже, що був готовий віддати життя за Україну та справедливість. Час “Ч” настав 18-го лютого. Роман Радиш разом з іншим активістами йшов блокувати Верховну Раду: “Вони нас підпустили, а потім оточили і почали нападати. Коли вже мені потрапила куля в шию – чотири чи три хлопці ще мене добивали, кажучи: “Ты что, еще не здох, старый? Еще жывешь?”.

Вже лежачого і непритомного чоловіка жорстоко добивали на землі, ламали пальці. Побратими пана Романа дивом його витягнули і доправили у одну зі столичних лікарень. Приблизно через тиждень, майданівця, який ще перебував у комі, доправили у Прагу. Те, що він став на ноги – чи не найбільша заслуга чеських медиків. Значну допомогу та підтримку також надали волонтери, зокрема благодійники з "Карітасу" в Чехії. 

За кордоном чоловік провів понад 4 місяці. Нині вже у рідному Джурові пенсіонер відпочиває і потроху повертається до звичного життя. Каже, люди навідуються рідко, тому гостям з Коломиї неабияк зрадів. Тим паче, співробітники "Карітасу" приїхали не з порожніми руками.

“Завдяки компанії “AVE” з Чеської республіки ми придбали будівельні матеріали для завершення хати, яку Роман Радиш розпочав будувати ще до Майдану. Цим хочемо йому хоч трішки допомогти і віддячити за героїзм”, - розповідає співробітник Карітасу Коломийсько-Чернівецької єпархії Роман Рєзнік .

З такими ж благородними намірами виступила і компанія “AVE”, яка стала основним донором проекту. “Наша компанія не залишається осторонь тих проблем, які є в Україні. Майдан змусив наших керівників задуматися і надати підтримку людям, які постраждали під час протистоянь та сім’ям загиблих”, - повідомив керівник філії “AVE Коломия” Орест Фургала.

Загальна вартість допомоги від Карітасу та AVE – понад 10 тисяч гривень. Роман Радиш дуже вдячний благодійникам. Каже, що сам зараз не в змозі працювати, а відповідно – сам не може заробити гроші на завершення будівництва житла.

Роман дуже переживає за те, що зараз відбувається на Сході. Зазначає, якби не травми, точно уже був би там.


Коломия Веб Портал

Коломия доставка піцца