.
.

Благодійники з Коломиї допомагають майданівцю Роману Радишу завершити будівництво власного житла

Благодійники з Коломиї допомагають майданівцю Роману Радишу завершити будівництво власного житла
7 Серпня 2014
Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії продовжує допомагати майданівцям. Цього разу співробітники благодійного фонду завітали з подарунками до Джурова, Снятинського району. Там мешкає Роман Радиш – справжній місцевий герой. Після отриманих важких травм Роман вижив і тільки нещодавно повернувся додому з Чехії, де проходив реабілітацію.

На голові 63-річного Романа Радиша не було живого місця: важка відкрита проникаюча черепно-мозкова травма, забій головного мозку, забій головного мозочку, зламані два шийні хребці, поламані пальці, зламана верхня щелепа. А в додаток ще вогнепальне поранення у шию, яке зачепило хребет. Ніхто не прогнозував йому життя. Та воля Божа була інакша. Найголовніше, що чоловік на далі готовий обороняти Батьківщину, повідомляє прес-служба БФ "Карітас".

 “Я не шкодую! Я б іще раз пішов на Майдан! І якщо мені Бог дозволить я іще піду туди (на Схід – авт.). Мені все одно. Досить уже нам цього! Нам треба гідно жити і боротися за майбутнє наших дітей”, - зазначає майданівець.

До Києва пенсіонер з Джурова поїхав 4-го грудня. Каже, що був готовий віддати життя за Україну та справедливість. Час “Ч” настав 18-го лютого. Роман Радиш разом з іншим активістами йшов блокувати Верховну Раду: “Вони нас підпустили, а потім оточили і почали нападати. Коли вже мені потрапила куля в шию – чотири чи три хлопці ще мене добивали, кажучи: “Ты что, еще не здох, старый? Еще жывешь?”.

Вже лежачого і непритомного чоловіка жорстоко добивали на землі, ламали пальці. Побратими пана Романа дивом його витягнули і доправили у одну зі столичних лікарень. Приблизно через тиждень, майданівця, який ще перебував у комі, доправили у Прагу. Те, що він став на ноги – чи не найбільша заслуга чеських медиків. Значну допомогу та підтримку також надали волонтери, зокрема благодійники з "Карітасу" в Чехії. 

За кордоном чоловік провів понад 4 місяці. Нині вже у рідному Джурові пенсіонер відпочиває і потроху повертається до звичного життя. Каже, люди навідуються рідко, тому гостям з Коломиї неабияк зрадів. Тим паче, співробітники "Карітасу" приїхали не з порожніми руками.

“Завдяки компанії “AVE” з Чеської республіки ми придбали будівельні матеріали для завершення хати, яку Роман Радиш розпочав будувати ще до Майдану. Цим хочемо йому хоч трішки допомогти і віддячити за героїзм”, - розповідає співробітник Карітасу Коломийсько-Чернівецької єпархії Роман Рєзнік .

З такими ж благородними намірами виступила і компанія “AVE”, яка стала основним донором проекту. “Наша компанія не залишається осторонь тих проблем, які є в Україні. Майдан змусив наших керівників задуматися і надати підтримку людям, які постраждали під час протистоянь та сім’ям загиблих”, - повідомив керівник філії “AVE Коломия” Орест Фургала.

Загальна вартість допомоги від Карітасу та AVE – понад 10 тисяч гривень. Роман Радиш дуже вдячний благодійникам. Каже, що сам зараз не в змозі працювати, а відповідно – сам не може заробити гроші на завершення будівництва житла.

Роман дуже переживає за те, що зараз відбувається на Сході. Зазначає, якби не травми, точно уже був би там.Коломия доставка піцца