У Коломиї обрали голову міськрайонного суду (фото+відео)

У Коломиї обрали голову міськрайонного суду (фото+відео)
7 Травня 2015

У Коломиї обирали голову міськрайонного суду. Шляхом таємного голосування більшістю голосів обрано П'ятковського Володимира Івановича. На посаду його заступника призначено Потятинника Юрія Романовича.

У Коломийському міськрайонному суді, після чергової перерви, відбулося продовження зборів суддів, по виборах голови суду. 

У зборах взяли участь всі 10 суддів. Крім суддів на зборах були присутні представники громадськості та ЗМІ. За результатами голосування, головою суду строком на два роки обраноВолодимира П’ятковського, за якого проголосувала абсолютна більшість суддів, інформує Фіртка з посиланням на Паралелі

Після завершення процедури голосування, новообраний керівник подякував суддям та громадськості за висловлену довіру і пообіцяв працювати над тим, щоб повернути довіру суспільства до судової гілки влади в цілому. 

Нагадаємо, 24 квітня проходили вибори голови Коломийського міськрайонного суду, однак в ході зборів при висуненні кандидатур на посаду голови, суддя Веселов озвучив свою позицію з приводу неможливості бути висунутим на посаду голови судді П’ятковського, який працює на даній посаді і обіймав її кілька строків підряд, в тому числі обирався зборами суддів у минулому році строком на один рік. Зазначив, що хоча Радою Суддів України і прийняте відповідне рішення, яке не забороняє діючим головам бути висунутими у кандидати на посаду, все ж на його думку слід керуватися виступом на брифінгу для журналістів 27 березня 2015 року заступника Голови Верховної Ради України – Оксани Сироїд, яка висловила як він вважав, думку найвищого законодавчого органу, про недопустимість обрання на посади голів судів осіб, які обіймали ці посади раніше, відтворивши при цьому присутнім вказаний виступ на власному інтернет-планшеті.

З цих підстав на зборах було вирішено звернутися за роз’ясненням до члена Ради суддів України від суддів Івано-Франківської області – Олега Мули та оголошено перерву до 30 квітня 2015 року.

30 квітня, о 16 год. розпочалося засідання виступом члена Ради суддів України Івано-Франківської області - Олега Мули, який чітко роз’яснив для всіх присутніх рішення Ради суддів України за № 34 від 02 квітня 2015 року, згідно якого: «Особи, які були призначені на адміністративні посади відповідно до законодавства, що діяло раніше, є такими, що можуть бути обраними на адміністративну посаду і обіймати її два строки поспіль»

Однак, і в четвер голову суду не було обрано, оскільки один із кандидатів на посаду, суддя Василь Обідняк за десять хвилин до початку зборів, через загальну канцелярію суду подав заяву, де вказав про неможливість бути присутнім на зборах суду через наявність у нього трьох малолітніх дітей, з якими у нього запланований візит до стоматолога на 16 год. 15 хв.

В зв’язку з наведеним суддя Веселов запропонував знову оголосити перерву, щоб надати можливість кандидату на посаду виступити перед зборами суддів із своєю програмою. В результаті обговорення цієї та інших пропозицій збори прийняли рішення про оголошення повторної перерви у засіданні 5 травня 2015 року. 

  

 

Відео: НТК