.
.

Шоста хвиля мобілізації: на Коломийщині уникають служби 80% чоловіків

Шоста хвиля мобілізації: на Коломийщині уникають служби 80% чоловіків
7 Липня 2015

Коломийщина славиться своєю патріотичністю. Відважні юнаки та пенсіонери йшли добровольцями у зону АТО. Серед них були й три вимушених переселенці, які повернулись до окупованих територій, щоб відвоювати їх від ворога. Загалом, за минулі п’ять хвиль мобілізації з Коломийського району поїхали служити на Схід 332 чоловіки, а з міста Коломиї – 210.

Втім, шостій хвилі мобілізації більшість не дуже зраділа. Якщо протягом 3-ї та 4-ї – 80% мобілізованих поїхало на Схід захищати кордони України, то цієї – така ж сама кількість, 80%, після отримання оповіщення у військкомат не з’явилася, пише «Дзеркало Коломиї».

За півтора року, тобто за всі минулі п’ять хвиль мобілізації, не поїхало на Схід жодного мешканця трьох сіл Коломийщини – Раківчика, Голоскова та Старого Гвіздця.

Тим не менше, є в районі населені пункти, з яких порівняно немала кількість чоловіків поїхала на Схід. Зокрема, найбільше військових, які служать у зоні АТО – з Отинії, їх начисляється 27. Коломийський комісар Олег Пархоменко називає Отинію найбільш патріотичним краєм з огляду на нинішню ситуацію. Також відважністю відзначились Воскресінці, звідти прикликали на службу 19 осіб. Така ж кількість мобілізованих з Корнича, Підгайчиків – 13 військовослужбовців, стільки ж з Матіївців. Зокрема, яскраво відзначились мешканці с. П’ядиків. Відомо, що під час четвертої хвилі з цього села пішла добровольцями на службу уся сім’я: чоловік, його два сини та два племінники. Наслідуючи приклад, за ними ще кілька односельців виявили бажання служити у добровольчому загоні.

Сьогодні чоловіків знову кличуть до військкоматів. Адже 19 червня розпочалася шоста хвиля мобілізації. Триватиме вона 60 днів.

«Ми повинні мобілізувати протягом шостої хвилі 166 осіб з Коломийщини, – каже Коломийський військовий комісар Олег Пархоменко. – Спостерігаємо значний спад добровольців та й, власне, явки мобілізованих. Тож будемо закликати чоловіків бути свідомими й не уникати призову. Адже сьогодні дуже важливо замінити тих бійців, які служать у зоні АТО вже півтора року. 80% мобілізованих не прийшли до військкомату. Або вони на заробітках, або ж переховуються. Ми будемо з’ясовувати причини неявки».

Наостанок комісар висловив надію на те, що все ж таки чоловіки, які поки що уникають призову, зрозуміють складний стан в країні, який зумовлений російською агресією, і не побояться поїхати служити на Схід. І висловив побажання не боятися приходити до військкомату, адже, можливо, у когось є вагомі причини залишатися удома. І додає, що силою ніхто не заставляє їхати на Схід, лише просять бути свідомими українцями, які не бояться захищати Батьківщину.

Олена Козаченко, ДККоломия доставка піцца