.
.

Кому вигідно гальмувати продаж приміщення «Просвіти»?

Кому вигідно гальмувати продаж приміщення «Просвіти»?
21 Вересня 2015

Нежитлове приміщення на площі Відродження, 19 двічі виставляли на торги й могли продати за доволі пристойну суму – понад 7 мільйонів гривень. Але і першого, і другого разу покупці давали задню, не підписавши протокол купівлі-продажу. Напередодні другого аукціону Коломийський міськрайонний суд виносить заборону проводити торги по даному лоту, а вже через три дні вона була відмовлена виконавчою службою в прийнятті до провадження виконавчого документа.

Зараз триває ціла судова тяганина за просвітянське приміщення. А міськрада, схоже на те, з цього лише користає, підіграючи одному з учасників аукціону, і не виставляючи знову приміщення на торги. Причина, відповідають журналістам, – чекають на кінцеве рішення суду. 

А з чого все починалося – читайте у матеріалі журналістів "Дзеркала Коломиї".

Вперше нежитлове приміщення на пл. Відродження, 19, площею – 73,4 м2, виставили на продаж 24 червня. Стартували з ціни в 1 мільйон 616 тисяч гривень. Продали за понад 7,5 мільйона гривень. Але вже за кілька годин після торгів покупець – депутат Коломийської міськради, приватний підприємець і соратник Ігоря Слюзара Андрій Божик – передумав купувати приміщення і протокол купівлі відповідно не підписав. Причина, як пояснюють у ратуші, полягає в тому, що на аукціоні не повідомили, що виграшний лот до травня 2016 року перебуває в оренді. Цю інформацію біржі мав надати балансоутримувач приміщення, тобто Коломийська міськрада. Але й перший заступник міського голови Тарас Яворський, який був присутній на аукціоні, учасникам торгів цю інформацію теж не повідомив.

Також, як стало відомо, згідно з рішенням суду депутат Андрій Божик повернув собі заставу, а це 10% стартової вартості лоту – 160 тисяч гривень, яка, за правилами, після відмови від купівлі назад покупцеві не повертається. У разі його підписання протоколу, ці кошти біржа зобов’язана перерахувати місту.

Вдруге приміщення на площі Відродження, 19, виставили на аукціон 30 липня. Охочих придбати об’єкт було семеро. В кінцевому результаті переможцем лоту стала приватний підприємець, донька голови Коломийського міськрайонного товариства «Просвіта» Василя ГлаголюкаВікторія Глаголюк. Вона придбала лот за 7 мільйонів 272 тисячі гривень. Однак протокол купівлі, як і попередній покупець, не підписала.

Коломийська «Просвіта» орендувала згадане приміщення від 1997 року. Але нещодавно міські депутати на сесії прийняли рішення виставити цей об’єкт на аукціон. За виручені кошти планувалося поповнити міський бюджет, а тоді, зокрема, полагодити дороги. Зараз, як пояснюють, про офіс «Просвіти» там нагадує хіба що вивіска на вхідних дверях. Тут успішно торгують різним крамом: косметикою, парфумами і канцтоварами. Цей магазин дає стабільний дохід для орендарів.

Напередодні другого аукціону, 27 липня, Коломийське міськрайонне товариство «Просвіта», Вікторія Глаголюк та Оксана Жибак звертаються з позовом до Коломийського міськрайонного суду, в якому просять визнати за ними право на приватизацію орендованого майна шляхом викупу.

У позовній заяві вони, зокрема, пишуть, що «на момент укладення договору оренди в 1997 р. вартість орендованого майна становила 21 567 грн. 90 коп… Орендарі та суборендарі проводили відповідні роботи щодо поліпшення орендованого майна, що надає їм перевагу неконкурентного способу приватизації – викупу нежитлового приміщення загальною площею 73,3 кв. м. за адресою: м. Коломия, вул. Відродження, 19. В результаті проведених покращень вартість орендованого майна становить 279 800 грн.».

Підприємці Вікторія Глаголюк та Оксана Жибак спільно з міськрайонним товариством «Просвіта» хочуть придбати приміщення шляхом викупу, що вартуватиме в рази дешевше, аніж стартова ціна цього об’єкта на аукціоні.

Після отримання позовної заяви 28 липня Коломийський міськрайонний суд виніс постанову про заборону Коломийській міськраді приймати рішення щодо нежитлового приміщення на пл. Відродження, 19 та заборонити корпорації «Західний аукціонно-консалтинговий центр» проводити торги.

А вже 31 липня постанова була відмовлена в прийнятті до провадження виконавчого документа державним виконавцем ВДВС Коломийського міськрайонного управління юстиції Охримом В. І.

+постанова

Аукціон, як і планувалося, відбувся 30 липня. І щоб себе убезпечити від можливої втрати «просвітянського» приміщення, Вікторія Глаголюк бере участь у торгах. Переможцем вона стає, оголосивши найвищу вартість на лот – 7 мільйонів 272 тисячі гривень. Окрім неї, в торгах тоді брали участь ще шість покупців, які готові були придбати приміщення за трохи меншу суму, але в кінцевому результаті підписати протокол про купівлю.

Вікторія Глаголюк, беручи участь у торгах, не планувала купувати приміщення за таку високу ціну. Як інформують «Дзеркало» власні джерела, це був свого роду хід, щоб дочекатися рішення суду, яке, можливо, надасть підприємцям право на приватизацію орендованого майна шляхом викупу. Згідно з таким суддівським рішенням вони змогли б придбати приміщення набагато дешевше.

Перше судове засідання по справі «Просвіти» відбулося 19 серпня, але ані позивачі, ані відповідачі – в особі Коломийської міськради, до суду не з’явилися. Наступний розгляд справи суд призначив аж більше як через місяць – на 21 вересня. В той час, коли інші справи розглядаються з перервою в один-два тижні.

Зараз до суду позиваються й інші учасники торгів, які обурені тим, що двічі брали участь в аукціоні, щоб придбати дане приміщення, але тільки втратили гроші на банківських переказах. «Застава по цьому приміщенню становила 160 тисяч гривень. За переведення коштів банк бере 1% від вартості. Учасник програв – кошти йому повертаються, а це ще 1%. Оскільки торги по приміщенню на Відродження проходили двічі, то учасники, які, між іншим, чесно хотіли придбати приміщення, витратили по 6 400 гривень, – каже голова ради директорів корпорації «Західний аукціонно-консалтинговий центр» Ігор Шевчук. – Можна сказати, що і місто «попало», адже планувало, що заробить на цих торгах кошти. Ремонти доріг розпочали, а гроші з аукціону за об’єкт не отримали».

За словами першого заступника міського голови Тараса Яворського, знову приміщення на Відродження виставлять на продаж тільки після рішення суду.

Як коментують юристи, ця судова тяганина лише для гальмування процесу. За їхніми словами, як такої заборони з продажу даного приміщення немає, оскільки виконавча служба відмовила в прийнятті до провадження рішення суду по забороні проведення торгів. «Міська рада, знаючи, що юридичних підстав виконувати дану ухвалу немає, оскільки вона не пред’явлена  до виконання згідно із ЗУ «Про виконавче провадження», сама умисно виконує ті рішення, які вона вважає за доцільне», – коментують юристи.

Долю приміщення «Просвіти» вдруге розглянуть на судовому засіданні, яке відбудеться 21 вересня об 11 годині у Коломийському міськрайонному суді.
Коломия доставка піцца