У Коломиї з міського бюджету виділять 70 тис. грн на ліки від грипу

У Коломиї з міського бюджету виділять 70 тис. грн на ліки від грипу
25 Січня 2016

У п’ятницю, 22 січня, у Коломийській міськраді відбулось позапланове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Через загрозу епідемії грипу в Україні було вирішено виділити з міського бюджету 70 тис. грн. на закупівлю препаратів (противірусні препарати, антибіотики, інфузійні розчини) для допомоги хворим з важкими та ускладненими формами перебігу грипу у дітей.

Про це повідомляє “Дзеркало Коломиї” з посиланням на прес-службу міськради.

«Ми чудово розуміємо, – каже перший заступник міського голови Сергій Коцюр, – що не можемо розраховувати виключно на допомогу Міністерства охорони здоров’я, тому вирішили подбати про дітей за кошт міста. Розуміємо, що це не убезпечить від вірусу, та принаймні в разі ускладненого перебігу захворювання батьки мають знати, що ліки будуть в лікарні. Адже цей вірус грипу тим і небезпечний, що хвороба протікає стрімко і діяти треба швидко».

Разом з тим радять дотримуватися простих порад профілактики, які убезпечать від зараження чи ускладнень. Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей. Вони наступні, навіть якщо ознак хвороби немає:

– Уникати скупчень людей.

– Користуватися одноразовими масками при необхідності.

– Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.

– Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.

– Мити часто руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

 – Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками.