В Коломиї буде план сталої мобільності міста

В Коломиї буде план сталої мобільності міста
12 Серпня 2021
Це стратегічний документ, який визначає транспортну політику міста.

Тобто:
- Хто, як і куди їздить: які дороги двосторонні/односторонні; де найкраще обладнати парковку, а де категорично не можна; як зробити так, щоб розвантажити центр від машин і т.д.; Міська рада замовила його виготовлення. Розробляти план буде ТОВ "UrbanConsulting". Вони мають великий досвід роботи у цій сфері, як в Україні, так і за кордоном.

- Враховує потреби кожного.
На відміну від класичного транспортного планування, план сталої мобільності враховує потребу у пересуванні кожної людини в місті. Тобто, кожен, незалежно від його фізичних та матеріальних можливостей, має пересуватись містом комфортно; Концепція сталої мобільності передбачає, що на першому місці серед пріоритетів має бути пішохід, потім – велосипедист. Лише після цього йде громадський транспорт, а в самому кінці – приватні автомобілі.

- Пропонує комплексні рішення
В рамках програми сталої мобільності міста ми оптимізуємо мережу громадського транспорту, напрацюємо концепцію розвитку велосипедного транспорту та пішохідного руху, визначимо критичні зони і, що дуже важливо, розробимо покроковий план впровадження заходів сталого розвитку, включно з оцінкою їхньої вартості. Тобто ми прагнемо не лише якісного аналізу, а й чітких рішень, щоб напрацювання не залишились просто на папері.

- Враховує думку громади
Найближчим часом відбудеться анкетування мешканців громади. У вас запитають яким ви бачите місто, щоб переміщатись у ньому було ефективно з точки зору часу, комфорту, вартості, та як зменшити негативний вплив на довкілля. Це, фактично, найважливіші завдання. Тож маю до вас прохання: висловлюйте свою думку, не будьте байдужі.

Пройти опитування онлайн можна вже зараз за посиланням:
https://forms.gle/yUm1rLLiHMSpPC7F6

Після того, як план сталої мобільності міста буде підготовлений, влада обговорить його з громадськістю, врахують ключові позиції та приймуть на сесії міської ради.     18 Жовтня

    17 Жовтня