.
.

Відбулося районне свято «Наша слава стрілецькая, не вмре, не загине», присвячене 100-річчю проголошення Західноукраїнської народної республіки (фото)

Відбулося районне свято «Наша слава стрілецькая, не вмре, не загине», присвячене 100-річчю проголошення Західноукраїнської народної республіки (фото)
2 Листопада 2018

1 листопада 1918 року - одна з небагатьох вагомих дат в історії України на довгому шляху здобуття незалежності, що свідчить про силу духу українців, волелюбність, прагнення до свободи і бажання жити у своїй єдиній і соборній національній державі.

Західноукраїнська Народна Республіка — самопроголошена  незалежна держава в період з кінця 1918 до початку 1919 року в східній Галичині зі столицею спочатку у Львові, потім у Станіславові (нині Івано-Франківськ).

Уночі проти 1 листопада 1918 р. українські військові частини взяли під свій контроль усі головні пункти Львова. Над ратушею був піднятий синьо-жовтий національний прапор. 1 листопада Українська Національна Рада взяла владу в свої руки в Станіславі, Раві-Руській, Коломиї та інших містах Східної Галичини. Того ж дня австрійська влада у Львові погодилися на передачу влади Українській Національній Раді.

Враховуючи важливість проголошення державності на наших землях, Івано-Франківська обласна рада проголосила на Прикарпатті 2018 рік - Роком Західноукраїнської Народної Республіки.

З цією метою 1 листопада 2018 року у Коломийському академічному обласному українському драматичному театрі ім. І.Озаркевича відбулося районне свято «Наша слава стрілецькая, не вмре, не загине», присвячене 100-річчю проголошення Західноукраїнської народної республіки.

На урочистості завітали голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков, голова Коломийської районної ради Роман Дячук, Правлячий архиєрей Коломийської єпархії Української Греко-Католицької церкви Кир Василій Івасюк, митрофорний протиєрей Коломийської єпархії Української Православної Церкви  Київського Патріархату Василь Мізюк, представники духовенства, перший заступник голови райдержадміністрації Нестор Печенюк, заступник голови райдержадміністрації Любов Михайлишин, керівник апарату райдержадміністрації Михайло Беркещук.

Спочатку владика Василій та митрофорний протиєрей Коломийської єпархії УПЦКП Василь Мізюк благословили урочистості і всіх присутніх. Потім до вітального слова запросили голову районної державної адміністрації Любомира Глушкова та голову районної ради Романа Дячука. Представники районної влади привітали всіх присутніх зі 100-річчям проголошення Західноукраїнської народної республіки, наголосили на важливості пам’яті та пошани подій та героїв того періоду, а також врахування їхнього досвіду у розбудові Української Держави.

За заслуги в національно-визвольній боротьбі, в утвердженні та розбудові Української Держави та з нагоди 85-річчя від Дня народження нагороджено медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» Грималюка Івана Васильовича, заступника голови Коломийської міськрайонної станиці Братства ОУН-УПА Карпатського краю, а також за вагомий особистий внесок у розбудову Української Державності ювілейною медаллю до 100-річчя ЗУНР нагороджено Рудка Юрія Васильовича, голову Коломийської міськрайонної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих.

Опісля в пам'ять про події 1918 року представники молоді були запрошені покласти квіти до пам’ятника видатного громадського та політичного діяча, засновника січового стрілецтва Кирила Трильовського.

Завершились урочистості святковим концертом за участю колективів району та демонстрацією історичного фільму про події того часу.
Джерело:  http://ww2.if.gov.ua/Коломия доставка піцца