За темпами забудови Коломия випереджає низку обласних центрів

За темпами забудови Коломия випереджає низку обласних центрів
8 Червня 2019

Коломия масштабно роз­­бу­довується. Це можна побачити неозброєним оком, це підтверджують також і різноманітні спеціалізовані дослідження. Вони стверджують, що за темпом забудови наше місто впевнено обходить такі обласні центри, як Кропивницький, Черкаси чи Херсон, не кажучи вже про сотні менших міст та містечок.

Олег Дячук, заступник міського голови Коломиї із земельних питань та будівництва, в інтерв’ю нашому виданню підтвердив, що місто останніми роками переживає справжній будівельний бум. За словами пана Олега, ще на початку діючої каденції міської ради було прийняте рішення всіляко сприяти забудовникам у Коломиї. Натомість влада поставила їм вимогу – чітко дотримуватися існуючих будівельних норм та естетичного зовнішнього вигляду будинків.

За словами заступника, виграють від будівельного буму в Коломиї не тільки бізнесмени, які продають квартири, але й місто. Зокрема, міський бюджет з середнього п’ятиповерхового будинку отримує приблизно 2 мільйони гривень. Ці кошти спрямовують у фонд розвитку, з якого фінансуються усі капітальні роботи у місті, зокрема ремонти доріг, закладів освіти, водогонів та інших об’єктів інфраструктури.

Загалом протягом 2017-2019 років у Коломиї здали в експлуатацію 11 багатоквартирних житлових будинків. У середньому в Коломиї здається один багатоповерховий будинок на три місяці (див. таблицю 1). 

Адреса Забудовник
1 Багатоквартирний будинок, проспект Грушевського, 70а ОК Файнобуд 1
2 Багатоквартирний будинок, вул. палія 4б ОК Аквамарин
3 Об’єкт житлово-комерційного призначення з аптекою, вул. Петлюри, 90 ОК Елітбуд
4 Багатоквартирний житловий будинок з комерційними приміщеннями, вул. Лозова, 12 ОК На Садовій
5 Багатоквартирний житловий будинок з магазином та офісним приміщенням, вул. Театральна, 46 ОК Театральний
6 Будівництво 16-квартирного житлового будинку, вул. Маковея,8 ПКВП Житлобуд
7 Реконструкція нежитлових приміщень під багатоквартирний будинок із приміщеннями громадського призначенням, проспект Грушевського, 35 ТзОВ ІНЕЙ
8 Реконструкція частини нежитлового приміщення першого поверху готелю Прикарпаття під торгові приміщення, а з 2-го по 5 під квартири, проспект Грушевського 82/1 ТзОВ Прикарпаття готель сервіс
9 Багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями громадського призначення, вул. Франка, 52 ОК Малахіт
10 Багатоквартирний житловий будинок з громадськими приміщеннями, вул. Шухевича, 4 ОК Довбуш
11 Реконструкція нежитлових приміщень під багатоквартирний житловий будинок з комерційним призначенням, вул. Січових Стрільців, 28 ОК СІЧ

Зазначимо, за усіма будинками, які були здані в експлуатацію із 2017 по 2019 рік, було сплачено пайову участь у розвитку інфраструктури міста.

Крім тих, що вже здано в експлуатацію, станом на сьогодні проводяться будівельні роботи ще на 7-ох об’єктах (див. таблицю 2).

Місце розташування об’єкта Забудовник
1 Реконструкція нежитлової будівлі під 11-квартирний житловий будинок із нежитловими приміщеннями, вул.Довбуша 147 а/7  
2 Багатоквартирний житловий будинок № 38 А по вулиці Шипайла (ІІ черга) ОК Родоніт
3 Багатоквартирний житловий будинок № 38 А по вулиці Шипайла (І черга) ОК Родоніт
4 Житлово-комерційний будинок, вул. Палія, 2 ОК Файнобуд захід
5 Багатоквартирний житловий будинок, проспект Грушевського, 52 ОСББ Грушевського 52
6 Багатоквартирний житловий будинок, вул. Стефаника, 11 ОК Стефаника
7 Будівництво 42-квартирного будинку з вбудованими комерційними приміщеннями, бул. Лесі Українки, 32 Б ОК Каштановий бульвар

Варто також зазначити, що ціни та квартири у новобудовах, а також і їхні розміри, звичайно, різняться. Однак, якщо узагальнити, то в Коломиї метр квадратний житла коштує 400-500 доларів. У середньому забудовники пропонують однокімнатні квартири площею 40 метрів квадратних, двокімнатні – 60 «квадратів» і трикімнатні – 70–80. Відповідно ціни коливаються від 20 тисяч доларів за однокімнатну квартиру до 40 – 50 тисяч.

Джерело:  https://dzerkalo.media/