Засуджені Коломийської виправної колонії скаржаться на неналежну меддопомогу

Засуджені Коломийської виправної колонії скаржаться на неналежну меддопомогу
14 Вересня 2021
Співробітники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області відвідали ДУ «Коломийська виправна колонія (№ 41)», що розташована у с. Товмачик Коломийського району Івано-Франківської області.

Під час візиту встановлено, що адміністрацією Коломийської ВК (№ 41) у цілому забезпечено дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян» та Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань в частині організації листування засуджених та здійснення їх особистого прийому.

Ведуться Журнали реєстрації звернень громадян, прийому громадян, вхідної/вихідної кореспонденції засуджених та прийому засуджених. У визначених законодавством випадках звернення засуджених надсилаються (передаються) у запечатаному вигляді, а звернення, які засуджені адресують до державних органів і громадських організацій, адміністрація установи супроводжує листами. Забезпечується право засуджених на телефонні розмови та доступу до мережі Інтернет.

Водночас було виявлено певні недоліки, які можуть призводити до порушення права засуджених на звернення та права на інформацію, інформує пресслужба Уповноваженого ВР з прав людини.

Так, у журналах обліку вхідної кореспонденції осіб, які утримуються в Коломийській ВК (№ 41), відсутні підписи про отримання засудженими листів. В поодиноких випадках не здійснюється керівництвом установи контроль за станом виконання рішень, прийнятих під час особистого прийому засуджених.

Також мають місце випадки надання відповідей на звернення громадян з порушенням законодавства про захист персональних даних (видача довідок про доходи засуджених третім особам).

За результатом моніторингового візиту готуються звіт та акт реагування керівництву ДУ «Коломийська виправна колонія (№ 41)» та уповноваженому органу управління.

Крім цього, регіональний представник Уповноваженого Людмила Непийвода та регіональний координатор зв’язків з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області Світлана Дем’янчук провели особистий прийом засуджених. Під час прийому особи, які відбувають покарання, отримали кваліфіковану правову допомогу та консультації з порушених ними питань.

Цього разу засуджені скаржилися на неналежне надання медичної допомоги та бездіяльність спостережної комісії, одним із завдань якої є організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання.

Розгляд усних звернень засуджених взято на контроль регіонального представництва Уповноваженого.