Звільнили полковника поліції, який збирав персональні дані членів єврейської громади Коломиї

Звільнили полковника поліції, який збирав персональні дані членів єврейської громади Коломиї
18 Травня 2020

Міністр МВС Арсен Аваков звільнив із займаної посади начальника департаменту стратегічних розслідувань Нацполіціі в Івано-Франківській області Михайла Банка.

Про це з посиланням на офіційну відповідь Арсена Авакова прикарпатському нардепу Ігорю Фрісу, повідомив нардеп Олександр Дубинський.

«Міністр МВС Арсен Аваков відреагував на звернення депутатів з приводу некоректних дій начальника департаменту стратегічних розслідувань Нацполіціі в Івано-Франківській області М. Банку. Нагадаю, Банк хотів провести інвентаризацію єврейської обласної громади. Тобто, провести перепис євреїв », – написав нардеп.

У листі сказано, що наказом департаменту стратегічних розслідувань від 15 травня 2020 №124 полковник поліції Банк М.В. звільнений з займаної посади.

Звільнили полковника поліції, який збирав персональні дані членів єврейської громади Коломиї 1

Поліція в Івано-Франківську направила главі єврейської громади Коломиї Якову Заліщікеру вимогу надати копію статуту, список членів громади, а також адреси людей і їх мобільні телефони. 

Повідомлення в мережі про це спровокувало дискусію, яка вийшла на міжнародний рівень.

На повідомлення про збір персональних даних учасників єврейської громади Коломиї серед інших відреагував нардеп Ігор Фріс – надіслав запит Авакову.

Пізніше очільник Нацполіції України Ігор Клименко вибачився перед головою єврейської громади міста Коломиї за неправомірні дії своїх підлеглих.