Дитячий майданчик – як показник роботи

Дитячий  майданчик – як показник роботи
3 Серпня 2020
Якщо дитині запропонувати вибрати між грою на дитячому майданчику та грою в планшеті, то, як вважаєте, що вона обере? Напевне, це питання буде риторичним. Але чому? І що безпечніше? Якщо подивитися на стан дошкільних зон відпочинку у  Коломиї, то все не так зле, як здається, і сприяють цьому покращенню (як і у всьому загалом) вибори до місцевої, обласної та Верховної рад. Та чи щирі ці капіталовкладення від людей, чиє прізвище обов’язково вписане на даху дитячої гірки?

 Майданчики – це добре, чи то дитячі, чи спортивні, але коли вони зроблені відповідно. Опустивши очі та поглянувши на покриття території, де встановлені гірки, гойдалки, можна жахнутися. Бетонні плити, каміння, асфальт, болото, ями, горбиста поверхня з металевими залишками колишніх гойдалок - все це реальність дитячих зон відпочинку.

І якщо у випадку з планшетом дитина може погіршити зір, то, бавлячись на цій території, можна взагалі залишитися без ока.
Тож чому не встановлять тут спеціальну ґумову покрівлю? Чому не подбають про обгородження території, про підтримання належного стану майданчика до його реставрування чи капітального ремонту?
 
Звернувшись до Коломийської міської ради із запитом щодо встановлення покриття дитячих майданчиків та їх ремонту, отримали наступну відповідь: «Коштів на влаштування штучного покриття на майданчиках в міському бюджеті на 2020 не передбачено.  За кошти міського бюджету заплановано провести капітальний ремонт дитячих майданчиків на суму 2 814 563,00 грн». Після такої відповіді я подався на міське озеро, щоб зробити кілька фото для статті. Це була неділя - чудовий сонячний день, а на дитячому майданчику, що біля озера – жодної дитини. Та це не означає, що їх там взагалі не було. На іншому березі, де облаштували платні зони відпочинку для діток, не було де «яблуку впасти». То чого б не вкласти гроші в такий бізнес, якщо все цьому сприяє? На озері чи в парку імені Трильовського поставити дитячі кімнати - і прибуток буде. І в якому стані не були б ті атракціони, вони все одно виглядають безпечнішими та привабливішими для дитини. Та чи «приваблюють» вони гаманець батьків?

- Бюджет на платні майданчики - до 100 грн. на тиждень. Син любить гратися і на звичайних майданчиках, але без травм не обійшлося. Замало встановити  майданчик, потрібно його обслуговувати, - каже коломиянка пані Віта, яка виховує 4-річного сина.
Дбати про безпечний розвиток найменших коломиян – це і є показник роботи. Залишається сподіватися на зміни у 2021 році та на встановлення такого необхідного покриття бодай на трьох найбільших майданчиках: у парку імені Тараса Шевченка, на міському озері та у парку імені Кирила Трильовського.

Aвтор: Дмитро Федірко
    31 Жовтня

    30 Жовтня