Голосування: Чому коломийським підприємцям не зняли місцевий податок?

Голосування: Чому коломийським підприємцям не зняли місцевий податок?
2 Серпня 2020

У Коломийській ОТГ кількість суб’єктів підприємництва, які здійснюють діяльність, складає 1989 юридичних та 4015 фізичних осіб.

На засіданні 62-ої сесії Коломийської міської ради депутат Сергій Лосюк пропонував підтримати бізнес ОТГ на час карантину – шляхом запровадження податкових пільг на місцевому рівні.

Ні для кого не секрет, що малого бізнесу у Коломийській ОТГ відносно багато, і, відповідно, підприємці платять податки, а це – наповнення бюджету.

Та коли мова йде про підтримку бізнесу – не всі у міській раді готові «підставити плече».

Бізнес, який не працює – не заробляє грошей, але місцевий податок платити повинен. Не логічно, але так вважають у раді кілька депутатів на чолі з міським головою.

Пропозицію Сергія Лосюка підтримали 15 депутатів, для прийняття рішення не вистачило 3 голоси.

«Криза, викликана коронавірусом, найболючіше вдарила по малому бізнесу, приблизно 20% підприємців розглядають закриття власного бізнесу. У цій ситуації держава зобов'язана допомогти малому бізнесу, в якому задіяно багато коломиян та мешканців ОТГ.

Кроки, які здійснила центральна влада для підтримки малого бізнесу - відміна сплати ЄСВ для самозайнятих осіб на два місяці, відміна сплати податку за землю та за нежитлову нерухомість на місяць - вважаю недостатніми.

Ми, як місцева влада, зобов'язані простягнути руку допомоги малому бізнесу у важку хвилину, коли він цього потребує.

Тому мною у співавторстві з Тамарою Базюк та Романом Крутком і був розроблений проект рішення, який звільняє від місцевих податків на час карантину тих підприємців, які вимушені були припинити свою діяльність.

Даний проект рішення є аналогічний тим, які прийняли в Івано-Франківську, Чернівцях, Львові та Житомирі.

Бюджетна комісія підтримала даний проект рішення одноголосно. 

Та, на жаль, тільки 15 депутатів з необхідних 18 вирішили дієво підтримати малий бізнес Коломийської ОТГ. 

Не підтримав рішення і діючий голова міста, як результат - рішення не вступить у силу», - наголосив депутат Коломийської міської ради Сергій Лосюк.

Варто додати, що цю пропозицію було озвучено ще на початку карантину - 18 березня, а вже 28 травня, вдруге після усіх необхідних процедур, рішення на сесії не прийняли. 

Реагуючи на ситуацію із запровадженням карантину, який боляче вдарив по малому та середньому бізнесу в Коломийській ОТГ, керуючись ст. 284 Податкового кодексу України, ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", таким був проєкт рішення, яке не прийняли.

1. Встановити пільги по сплаті земельного податку, податку на нерухоме майно, єдиного податку, транспортного податку, плати за землю, туристичного збору для суб’єктів підприємницької діяльності фізичних та юридичних осіб на період запровадження карантину, звільнивши від його сплати:

1.1. суб’єктів господарювання, робота яких передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень.

2. Відповідальність за виконання рішення залишаю за собою (Сергієм Лосюком).

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, інвестицій, соціально-економічного розвитку та зовнішньоекономічних відносин.

Міський голова Ігор Слюзар тоді сказав, що навіть якби рішення прийняли, він би наклав вето, бо воно з помилками і має багато зауважень від фахівців. Мотивував не підтримувати це рішення й тим, що не буде звідки платити по захищених видатках з бюджету.