.
.

Ігор Слюзар: «Як голова громади я зроблю все можливе для створення робочих місць»

Ігор Слюзар: «Як голова громади я зроблю все можливе для створення робочих місць»
9 Квітня 2019
Ми звикли говорити про Коломию, обмежуючись питаннями міста. Тепер наша громада більша Рівно 6 місяців тому до Коломиї приєдналося 6 населених пунктів: с.Воскресинці, с.Іванівці, с.Товмачик, с.Шепарівці, с.Саджавка та Кубаївка. Тепер Коломийська громада має населення 71000.

Найближчим часом держава має передати землі сільськогосподарського призначення між населеними пунктами нашій громаді. Для Коломийської ОТГ це 402 га. Відтак коломийська громада може давати ці землі в оренду, а дохід витратити на першочергові потреби. Про розвиток міст і сіл Коломийської ОТГ, актуальні питання 2019 року та останні зміни у державі розповів міський голова Ігор Слюзар.

Останні роки українці тільки й чують: децентралізація, адмінреформа… Чи справді місцеві громади отримують велику фінансову підтримку на розвиток при об’єднанні?

У перші роки децентралізації держава в такий спосіб стимулювала громади до об’єднання. Звісна річ, кошти мали цільове призначення: ремонт і облаштування фельдшерсько-акушерських пунктів, центрів надання адміністративних послуг, закладів освіти чи культури. Коломийська ОТГ наразі отримує медичну та освітню субвенцію на виплату зарплатні та утримання комунальних закладів.

А на соціально-економічний розвиток?
Очікуємо надходження 60 млн з держбюджету на ремонт Шепарівцівської траси (від кільцевої біля автостанції до Шепарівцівської розв’язки). Це кошти інфраструктурної субвенції об’єднаним громадам. Сподіваємося, на цьому участь не зупиниться, адже Коломия перша й наразі єдина в області зуміла об’єднати довкола себе 6 сільських громад. Я переконаний, що згуртовані об’єднані громади – це найкращий шлях до успіху.

Які якісні зміни відбудуться в 2019 році для приєднаних сіл?
На часі головні питання – ремонти доріг, вуличне освітлення та ремонти в школах.
За попередні роки Коломия успішно втілила проект НЕФКО, що передбачав заміну освітлення на світлодіодне. Відтак у порівнянні з 2014 роком у Коломиї освітлено на 30 вулиць більше, хоча загальні витрати на електроенергію не зросли. Заміна охопила 95% вулиць. Якби ще не збільшувались ціни, то зекономили б ще більше. Отож досвід Коломиї доводить, що програма працює і справді дозволяє заощадити. За прикладом Коломиї будемо проводити заміну освітлення і в наших селах.
На ремонти доріг закладено 15 млн. грн. Роботи охоплять ділянки 2 км доріг.
Цього року передбачили кошти на ремонти шкіл у селах Товмачик, Шепарівці. У Саджавці капітально відремонтуємо заїзд до школи.

Ви проводите виїзні прийоми. З якими проблемами звертаються селяни?
Проблеми наших селян такі ж, як і в усій Україні: працевлаштування, дороги, комфорт. Місцеві ради не в силі докорінно це змінити. Хоча частково повпливати можуть.Так, Коломия створила позитивні умови для інвесторів, як результат – у місті запрацював німецький завод LEONI і понад 1500 українців мають офіційне працевлаштування, а отже – залишаться біля родин. Інвестори продовжують цікавитися нашим містом. Як голова громади я зроблю все від мене можливе для створення нових робочих місць. Цей напрямок чітко прописаний у Стратегії розвитку, крок за кроком ми втілюємо його вжиття.

Стратегія розвитку Коломиї має два напрями: економічний та туристичний центр, другий – як місто якісного міського середовища. Розкажіть читачам, які кроки робить влада у другому напрямку?
У 2019 році маємо роботи – непочатий край. Я перепрошував коломиян неодноразово за незручності через заміну трубопроводу. І хоч цей ремонт – справа потрібна, вимушена, та буду за кожної нагоди звератися до громади з проханням перетерпіти. Перериті дороги нікому не подобаються. Думаєте, міський голова тішиться, що місто в ямах і порохах? На вулицях, де роботи по заміні трубопроводу закінчилися, починаємо поточні ремонти.

А капітальні ремонти доріг?
Міським коштом капітальний ремонт буде на вул. Шевченка, ділянці вул. Січових стільців – від перехрестя Лисенка-Січових до площі Скорботи. Чув закиди, мовляв, для чого було робити капремонт на Січових, якщо за кілька років зняли асфальт, то хочу спростувати: на цій ділянці капремонту не було з 2000-х років.
За рахунок дорожнього фонду очікуємо фінансування на ремонти вул. Пекарська, Драгоманова та Міцкевича.
Також за умови залучення коштів не з міського бюджету розраховуємо на ремонт проспекту Чорновола, вул. Театральної та вул. Валової. Джерело фінансування – держфонд регіонального розвитку (ДФРР). Проспект Чорновола – коломийська стометрівка – буде вирівняна в один рівень, відтак тротуари і дорога утворюватимуть єдину пішохідну зону, таким чином вулиця візуально буде більш простора.

Для пішоходів, крім стометрівки, ще щось передбачено в бюджеті?
Звісно ж так. Заміна трубопроводу зачепила і пішохідні зони. На таких вулицях наприкінці весни-влітку будуть проводитися поточні ремонти тротуарів.
Але є і капітальні видатки: вже закінчили класти тротуарну плитку на вул. Довженка. Пішохідна зона вул.Січових стрільців з правого боку в напрямку до вокзалу буде вистелена плиткою. Хочу ще знайти фінансування на ремонт заїздів в мікрорайон Лисенка. Хоча б частково, щоб не було цих перепадів з лівого боку вулиці. Зробили доріжки у сквері біля залізничного вокзалу, лишилося встановити лавочки й ліхтарі, насадити кущі від дороги, зробити газони. Відтак цього літа уся вулиця Січових: від площі Скорботи і до вокзалу буде приведена до ладу.


Правоохоронці відзначають: завдяки камерам відеоспостереження їм вдалося розкрити удвічі більше злочинів. Чи плануєте цього року закупити нові?
Так, у бюджеті на 2019 рік передбачено кошти на закупівлю 6 камер. Справді, камери виправдовують себе на всі сто. 46 камер ми встановили у рамках «Безпечне місто» і ще 8 – поза проектом. Загалом – 54 камери зараз працює в Коломиї і на околицях міста. Після перших прецедентів із викладеними у мережу відео з порушниками злочинці тепер двічі думають перед тим, як нашкодити місту.

З 2010 року у Коломиї встановлюють дитячі та спортивні майданчики. Цього року місто закупить нові?
Так, але вже не так багато, як у попередні роки. З 2010 року в коломийських дворах з’явилося 39 ігрових майданчиків для дітей та 10 для заняття спортом. Цьогоріч закупимо 10 ігрових і 9 спортивних майданчиків. Ще два мультифункціональні майданчики для різних видів спорту збудуємо біля ліцею №6 та на стадіоні «Юність».

Джерело:  http://vilne.info/Коломия доставка піцца