Коломийська ОТГ: За селом майбутнє

Коломийська ОТГ: За селом майбутнє
4 Серпня 2020

Розвиток нещодавно приєднаних сіл і тих, що в планах приєднати до складу Коломийської об’єднаної територіальної громади, можливий і має бути в пріоритеті політики розвитку нашої ОТГ, переконаний депутат Коломийської міської ради Сергій Лосюк.

За рахунок чого це можна зробити?

Перше і найважливіше – розвиток інфраструктури, а саме - будівництво якісних доріг з твердим покриттям і тротуарів для пішоходів. Це дасть можливість розвивати села у різних галузях: промисловості, зеленого туризму, сільського господарства та малого бізнесу. Це, зрештою, підвищить якість життя мешканців цих сіл, і вони залишатимуться вдома, бо тут можна буде заробляти гроші, не виїжджаючи за кордон.

Після налагодженої інфраструктури легше буде залучити інвестора, готового побудувати підприємство, яке забезпечить мешканців села робочими місця і гідною заробітною платою.

До цього виконавчій владі потрібно буде докладати максимум зусиль, акумулюючи для цього всі організаційні та інтелектуальні ресурси.

Нічого цього не відбудеться без діалогу та співпраці з мешканцями сіл. Саме вони мають визначати, в якому напрямі розвивати їхнє село. Бо люди, які там живуть, творять громади.

Вважаю неправильною норму нещодавно прийнятого закону про призначення, а не виборність старости села. Староста має бути з громади, повинен обиратися людьми, які живуть у цьому селі. Ця людина має бути для них справжнім авторитетом та лідером, який згуртує громаду і разом з людьми розвиватиме село, у чому йому зобов’язана допомагати виконавча влада Коломийської ОТГ. Люди повинні відчувати турботу влади, а не лише увагу влади тоді, коли потрібно сплатити податки та піти на вибори.

Про гроші

У нашій громаді є самодостатні села, які можуть заробляти на себе. Обов’язок керівництва обєднаної територіальної громади - сприяти розвитку цих сіл, залишаючи зароблені кошти на місцях, тобто в селах. Даючи можливість старості розпоряджатися коштами на ті пріоритетні напрями, які в селі вважають необхідними. Усі ресурси села, у тому числі земельні, повинні залишатися під контролем місцевої (сільської) громади.

Голова ОТГ повинен думати не про землі приєднаних сіл, а за програми розвитку - як українські, так і міжнародні, які потрібно залучити для села для покращення життя кожного. Мова йде про програми розвитку та підтримки малого та середнього бізнесу, сільського господарства та зеленого туризму.

Все це можливо, бо воно працює в багатьох інших ОТГ нашої держави - це я мав можливість бачити на власні очі. Головне визначити пріоритети, прописати чіткий план і крок за кроком його реалізовувати.