.
.

Питання Тимошенко є символічним, – посол Британії

Питання Тимошенко є символічним, – посол Британії
3 Жовтня 2013

Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт зазначає, що проблема екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко – «це лише один елемент більш загальної проблеми – вибіркового правосуддя, яке впливає на життя багатьох людей в Україні».

Про це посол заявив в інтерв`ю сайту «Новини Донбасу», опублікованому сьогодні, 3 жовтня. За словами Сміта, «для багатьох урядів у Європейському Союзі справа Тимошенко є важливою проблемою. Для багатьох урядів в ЄС, зокрема для уряду Великобританії, проблема Тимошенко – це лише один елемент більш загальної проблеми – вибіркового правосуддя, яке впливає на життя багатьох людей в Україні. Є ще проблема незалежної судової системи».

За словами посла, «коли міністри Євросоюзу вирішуватимуть питання про асоціацію з Україною, незалежність судів буде важливим питанням для них. У них є переконаність, що для реформування прокуратури, для забезпечення незалежності суддів необхідно створити нове законодавство. А інше питання – це застосування нових законів».

«Коли міністри ЄС вирішуватимуть питання про підписання угоди (про асоціацію України з ЄС, підписати яку мають в листопаді у Вільнюсі, – ред.), вони не зможуть оцінити – наскільки ефективні нові закони в Україні, оскільки це питання майбутнього. Але важливе питання – наскільки ці міністри можуть бути впевнені, що є новий закон про функціонування прокуратури. Наскільки ми впевнені, що це насправді в майбутньому функціонуватиме або це лише зміна зовнішнього вигляду, а методи дії цих органів залишаться такими самими?! Зараз ніхто не зможе оцінювати – це питання довіри й упевненості. У цьому контексті для багатьох урядів ЄС питання Тимошенко – це символічне питання», – додав Саймон Сміт.

Нагадаємо, ПАРЄ ухвалила резолюцію із закликом звільнити Тимошенко.

Україна планує підписати угоду про асоціацію з ЄС і зону вільної торгівлі в листопаді 2013 року. 18 серпня Кабінет Міністрів України схвалив проект угоди про асоціацію з Європейським Союзом. 20 вересня 2013 року на відкритті саміту «Ялтинська європейська стратегія» у Ялті президент Віктор Янукович сказав, що для вирішення питання стосовно звільнення Тимошенко ще є час.

Додамо, що на зустрічі з главами держав "Групи друзів України", яка відбулася у Нью-Йорку і була присвячена підписанню угоди про асоціацію з ЄС, Янукович запевнив, що позиція по питанню ЮліїТимошенко буде відома ближче до 21 жовтня.

zaxid.net    29 Лютого

    28 Лютого


Коломия доставка піцца