.
.

«Референдум» сепаратистів провалився: реальна явка – до 10%, – ЗМІ

«Референдум» сепаратистів провалився: реальна явка – до 10%, – ЗМІ
12 Травня 2014
Більшість жителів Луганської та Донецької областей проігнорували незаконний референдум сепаратистів. Громадяни України відмовилися підтримати бойовиків.

За попередніми оцінками соціологів, участь у незаконному опитуванні взяли до 10% жителів двох областей, на території яких проживає 6,5 млн осіб, повідомляє «ЛIГАБiзнесIнформ».

У густонаселених районах сепаратисти навмисне створювали штучні черги, відкриваючи всього кілька «виборчих дільниць» на стотисячні населені пункти. Однак більшість дільниць виявилися просто непотрібними – люди не захотіли йти. На своєму «референдумі» сепаратисти дозволяли голосувати по декілька разів одній людині, списки виборців складали прямо від руки, вкидали бюлетені, а голосування проводили навіть у гаражах. Але всі зусилля виявилися марними – багатомільйонний Донбас проголосував відсутністю явки.

Бойовики заявили, що «за» незалежність Донбасу проголосували 89%. Саме 89% раніше наказав озвучити на референдумі один з кураторів сепаратистів у Москві. Але навіть після опублікування запису перехоплених переговорів сепаратисти вирішили не проявляти оригінальність і не міняти порядок цифр – просто озвучили, що їм сказали.

«Не дивуйтеся чергам на «референдумі» сепаратистів», – написав заступник генерального директора соціологічної служби GfK Ukraine Гліб Вишлінський на своїй сторінці у Facebook. Він зазначає, що, наприклад, у Маріуполі сепаратисти відкрили одну дільницю на район, де живе понад 100 тисяч чоловік. Усього в місті сепаратисти влаштували лише чотири дільниці. «На нормальних виборах на міську дільницю припадає, в середньому, близько двох тисяч виборців. Тобто в Маріуполі, наприклад, дільниць повинно було бути близько 200», – каже експерт.

Як пише видання, сепаратисти змогли провести свій так званий «референдум» лише в деяких частинах двох областей. Наприклад, уся північна частина Луганської області, в принципі, не брала жодної участі в голосуванні сепаратистів, як і південно-західна частина Донецької області.

«Луганщина сказала тверде «ні» незаконному «референдуму» так званої «Луганської народної республіки», – заявила виконувач обов’язки губернатора Луганської області Ірина Верігіна ввечері в неділю, коли вже можна було оцінити ставлення місцевих жителів до «референдуму» бойовиків.

Оцінюючи події у тих частинах регіону, де люди прийшли на виборчі дільниці, вона зазначила важливу деталь: молодь голосування повністю проігнорувала. Основна маса тих, хто прийшов на вибори, – виборці комуністів і люди у віці 40+, які так і не змогли адаптуватися в Україні. «Але представники молодого покоління вважали, вважають і будуть вважати своєю Батьківщиною тільки одну країну – Україну», – сказала в. о. голови Луганської ОДА.Коломия доставка піцца