Яценюк прокоментував теракти на газопроводі біля Рожнятова

Яценюк прокоментував теракти на газопроводі біля Рожнятова
5 Червня 2014

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк прокоментував ситауцію щодо двох спроб терористичної атаки на українську газотранспортну систему, які здійснили напередодні президентських виборів на території Івано-Франківської області, пише УНН.

"Нам вдалося запобігти як жертвам, так і перериву транзиту. Але ми чудово усвідомлюємо, що такі спроби мали на меті дискредитацію української газотранспортної системи, мали на меті перерив транзиту, мали на меті доведення нашим західним партнерам, що Україна є нестабільна держава, і мали на меті саме основне — легітимізація Південного потоку", — сказав він.

Позиція Уряду України чітка і незмінна, заявив Прем’єр-міністр: "Ми вважаємо, проект "Південний потік" — це проект, який має на меті збільшити енергетичну залежність Європи, це проект, який має на меті усунути Україну з спільної енергетичної політики з Європейським Союзом, посилити позиції російського "Газпрому" в Європі. І він нічого не має спільного з енергетичною безпекою".

Він закликав Європейський Союз заблокувати "Південний потік".

"Україна — надійний транзитер. Ми виконували і будемо виконувати свої зобов’язання, якщо Росія не буде заважати", — підкреслив Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, "Південний потік" – інфраструктурний проект "Газпрому" з будівництва газогону в обхід України потужністю 63 млрд. куб. м через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи. Будівництво ініційованого Росією газогону "Південний потік" почалося наприкінці 2012 року.

Репортер


    1 Червня

    31 Травня