.
.

Офіційна делегація Івано-Франківської області, до складу якої входить голова Коломийської районної ради Роман Дячук, що перебуває з робочою поїздкою в Едмонтоні, провела низку офіційних зустрічей

Офіційна делегація Івано-Франківської області, до складу якої входить голова Коломийської районної ради Роман Дячук, що перебуває з робочою поїздкою в Едмонтоні, провела низку офіційних зустрічей
5 Березня 2018
Делегація, що перебуває з робочою поїздкою в Едмонтоні (столиця провінції Альберта у Канаді), провела низку офіційних зустрічей та неформальних спілкувань.

Зокрема, вранці, 28.02.2018 року, делегація побувала в Законодавчій асамблеї, де поспілкувалася з депутатом Jessica Littlewood, яка розповіла про роботу, структуру та особливості провінційного парламенту.

Згодом депутат Jessica Littlewood та Yulianna Voloshyna провели змістовну екскурсію урядовою будівлею. В урядовому кварталі, як і майже скрізь у м. Едмонтон, спостерігаються результати праці чи певні напрацювання канадійців, що мають українське коріння або їх нащадків. Цьому свідчать пам’ятники українським переселенцям та жертвам Голодомору в Україні 1932–1933 років. До слова, архітектор будівлі мерії м.Едмонтон також має українське коріння і проектував будівлю будучи депутатом (їх в місті 12 чол. на 1,2млн. жителів).

Серед депутатів провінції (їх 87 чол. на 4,5млн. жителів) завжди є такі, що мають українське коріння, а також українці займають високі керівні посади в провінційному уряді.

Пізніше члени делегації відвідали мистецьку галерею та переглянули історичну презентацію про становлення провінції Альберта в D-форматі, побували в Fort Edmonton Park, де ознайомилися з історією міста та здійснили тур на санях. Наступна зустріч відбулася в університеті Alberta, Канадський інститут українських студій, КІУС (англ. Canadian Institute of Ukrainian Studies, CIUS) — осередок українознавчих студій поза межами України, заснований 1976 року при Альбертському університеті в Едмонтоні, Канада, який веде науково-дослідну і видавничу діяльність з української та україноканадської тематики, цебто про Україну та про українську діаспору. Координатор та директор Jaroslav Balan провів екскурсію по закладу та поспілкувався про Україну, зокрема, про шляхи її розвитку, становлення як європейської держави, суспільно-політичне становище та про українців в Канаді.

Під час вечері відбулося знайомство та спілкування з представниками української громади, зокрема з президентом Провінційної Ради Альерти Конгресу Українців Канади Olesia Luciw-Andryjowycz.

Українська делегація з Івано-Франківської області висловлює слова вдячності всім організаторам за гостинний прийом делегації, розуміння та організацію нашого візиту до м.Едмонтон.Коломия доставка піцца