Олег Тягнибок: Так звана "більшість" влаштовує "антифашистський цирк"

Олег Тягнибок: Так звана "більшість" влаштовує "антифашистський цирк"
3 Червня 2013

"Під час формування порядку денного на поточний пленарний тиждень знову відбуваються відверті маніпуляції. Дивним чином "зникли" законопроєкти, зареєстровані депутатами від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та представниками інших опозиційних фракцій. Натомість до порядку денного знову пропонують включити так звані "антифашистські" законопроєкти комуністів". Про це 3 червня 2013 року під час засідання Погоджувальної ради заявив Голова фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Верховній Раді України Олег Тягнибок.

Лідер націоналістичної фракції зазначив: на цей пленарний тиждень до порядку денного запропоновано включити так звані "антифашистські" законопроєкти комуністів (реєстр. №№ 2180а, 2178а, 2179а). Ці законопроєкти вже пропонували на розгляд у сесійній залі, але народні депутати їх не підтримали. "Замість того, аби ухвалювати потрібні країні закони про демонополізацію економіки, боротьбу з ухиленням від сплати податків, стимулювання малого та середнього бізнесу, так звана "більшість" хоче влаштувати у Верховній Раді "антифашистський цирк". І це тоді, коли продовжується саботаж розгляду опозиційних законопроєктів. Так, зокрема, в розкладі немає проєкту постанови (реєстр. №2224) "Про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів неприйняття присяги новообраними народними депутатами України Табаловим О.М. і Табаловим А.О. та законності набуття ними депутатського мандата". Дивним чином "зникли" постанови про призначення позачергових виборів у Херсоні, Миколаєві, Чернівцях, Охтирці. Вочевидь, влада вирішила поширити "київський" сценарій на всі вибори в Україні", – підкреслив Олег Тягнибок.

Очільник націоналістів нагадав, що 30 травня 2013 року Конституційний Суд своїм рішенням призначив вибори в Києві на жовтень 2015 року. "Спочатку ви затягували виборчий процес у Києві, чекаючи рішення свого кишенькового Конституційного Суду, а тепер готуєтеся прикриватися його рішенням для подальших маніпуляцій. Уся країна розуміє, кому нині підпорядковується Конституційний Суд. Його рішення щодо місцевих виборів, продиктоване із Адміністрації Президента, є відверто політично заангажованим та юридично абсурдним. Такий Конституційний Суд потрібно однозначно ліквідувати. Однак нагадую, що у Верховній Раді зареєстровано постанову (реєстр. №2175а) "Про призначення позачергових виборів Київського міського голови та депутатів Київської міської ради". Вимагаємо включити цю постанову до розкладу на цьому пленарному тижні та проголосувати за проведення київських виборів", – наголосив лідер націоналістів.

Він також зазначив, що фракція ВО "Свобода" наполягає прибрати з розкладу пленарних засідань необґрунтовано включені до нього законопроєкти комуністів (№№ 2180а, 2178а, 2179а). Натомість слід включити до порядку денного належним чином оформлені та зареєстровані на два місяці раніше законопроєкти опозиції, направлені на боротьбу з нацизмом і сталінізмом та спрямовані на недопущення знущання над місцями поховання усіх, хто боровся за незалежність України. Зокрема йдеться про такі законопроєкти: (реєстр. №2729) "Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за публічне заперечення чи виправдання злочинів нацизму та сталінізму"; (реєстр. №2730) "Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за наругу над місцями поховання учасників національно-визвольної боротьби за свободу і незалежність України, жертв репресій тоталітарного комуністичного режиму та геноциду 1932–1933 років)".

Окрім цього, фракція ВО "Свобода" наполягає на розв'язанні нагальної проблеми з ліквідацією або так званою "реорганізацією" лікарень. "Депутати-опозиціонери повернулися з Донецька: за останній рік у Донецькій області ліквідовано лікарні у шести містах; у Кіровському закрили єдину лікарню в місті, у Ясиноватій та Авдєєвці закрили по одній із двох лікарень. Також минулої п'ятниці в місті Кам'янка Черкаської области відбувся велелюдний мітинг проти закриття центральної районної лікарні. Тому прошу включити до розкладу пленарних засідань цього тижня розгляд у другому читанні законопроєкту (реєстр. №2201) про запровадження мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров'я. Бо поки цей законопроєкт проходить шлях між першим та другим читанням, ганебна практика ліквідації або так званої "реорганізації" лікарень продовжується", – заявив Олег Тягнибок.

СТИК    13 Липня

    12 Липня