Помер перший президент України Леонід Кравчук

Помер перший президент України Леонід Кравчук
10 Травня 2022
В Україні на 88 році життя помер перший президент України Леонід Кравчук. Про це повідомив у фейсбуці колишній Уповноважений Президента з питань прав дитини Микола Кулеба

“З великим сумом повідомляю, що помер перший Президент України Леонід Кравчук… Леоніда Макаровича я знав багато років і завжди захоплювався його мудрістю. Він дуже вболівав за Україну.Щирі співчуття рідним. Світла пам’ять першому Президенту України”, – написав Кулеба.

Також про смерть Кравчука повідомив народний депутат Дмитро Разумков .

“Внесок Леоніда Кравчука у становлення нашої держави важко переоцінити. Саме під час його головування Парламент прийняв Акт проголошення незалежності України. Саме Леонід Макарович не побоявся і першим взяв на себе управління великою державою у непрості часи початку 90-х. Його життя було наповнене різними знаковими подіями та рішеннями. Проте він до останнього залишався вірним своїй країні і прагнув своїм досвідом та знаннями зробити наше життя кращим. І йому це вдавалося”, – написав Разумков.

Леонід Кравчук тривало переніс операцію на серці та проходив реабілітацію у Німеччині.

Леонід Макарович Кравчук народився  10 січня1934 року у селі село Великий Житин (зараз це  Рівненська область)

Був першим президентом України після здобуття нею незалежності (1991—1994).

Обіймав посаду голови Верховної Ради України (1990—1991).

Також Леонід Кравчук був депутатом Верховної Ради УРСР 10-11-го скликань, а відтак народним депутатом України (1990—1991 та 1994—2006). 

Герой України (2001). Лауреат премії «Celebrity Awards 2020» у номінації «Людина року».