Про непрозорі тендери, закриття бібліотек і неправдиві чутки у Коломиї

Про непрозорі тендери, закриття бібліотек і неправдиві чутки у Коломиї
4 Липня 2020
На 63-й сесії Коломийської міськради зала засідань була більше, аніж напівпорожньою: досередини не допускали нікого, крім депутатів, працівників апарату міськради, які мають відношення до проведення сесії та журналістів.

Сесія пройшла «на одному диханні» й завершилася задовго до обіду. В порядку денному стояли переважно земельні питання, які приймалися переважно одноголосно, окрім кількох випадків, у яких деякі депутати: Тамара Базюк, Ігор Ільчишин, вбачали «конфлікт інтересів» і за них не голосували.

Стосовно питання про затвердження Положення про порядок використання електронної системи закупівель, своє бачення висловив депутат Сергій Лосюк. Власне, йдеться про непрозорі тендерні закупівлі, коли технічні завдання дають під певних виконавців, начебто, тільки вони можуть з цим завданням упоратися. На думку Лосюка, міська рада могла б зекономити десятки мільйонів гривень, якби був прийнятий кілька років тому його проект рішення, який понижував поріг закупівель у системі «PROZORRO».

З питань, які не стосуються земельних відносин можна відзначити декілька. Перше, - про ліквідацію Товмачицької вечірньої школи спеціального типу (знаходиться на території виправної колонії) й переведення її до ліцею. Начальник міського управління освіти Любомир Бордун запевнив, що всі викладачі школи автоматично будуть переведені до ліцею і жодних проблем з працевлаштуванням не виникне. Друге питання – про реорганізацію бібліотек. Звуження бібліотечної системи неминуче, і про це заявив міський голова Ігор Слюзар: «У всіх бібліотеках дуже низька відвідуваність». На закид депутата Володимира Андрейченка про відсутність стратегії реорганізації бібліотечної системи, мер сказав, що в перспективі в місті можуть залишитися дві великі бібліотеки: для дорослих і для дітей. І цього було б достатньо.

Турбує депутатів від «Батьківщини» і низька якість роботи поліції в справі розкриття резонансних злочинів з підпалами автівок публічних осіб міста. По-суті, справа стоїть у глухому куті.
 
Наприкінцісесії міський голова дав спростування неправдивих чуток: повінь у Коломийській ОТГ хоч і наробила шкоди людським городам, але жоден будинок не підтоплено, принаймні, жодної такої заяви в мерії нема. Другу неправдиву чутку, яку наполегливо хтось поширює в інтернеті про закриття Коломийської школи №3 Ігор Слюзар також спростував. 

 Іван ДЖИНДЖУРА    10 Жовтня

    9 Жовтня