Прикарпатські депутати гаряче і лише з другої спроби призначили директора Коломийського медколеджу

Прикарпатські депутати гаряче і лише з другої спроби призначили директора Коломийського медколеджу
17 Травня 2019

Сьогодні, 17 травня в Івано-Франківську відбулась сесія обласна рада. На порядку денному понад півсотні питань.

Серед іншого,  депутати розглянули питання про призначення на посаду директора Коломийського медичного коледжу імені Івана Франка Васкула Василя Петровича.

За словами заступника директора департаменту охорони здоров'я Володимир Чемний, Васкул виграв вибори, отримавши підтримку 95% колективу медичного коледжі і рекомендований до призначення на посаду. Відтак, закликав обласну ради підтримати його призначення на посаду.

Натомість депутат облради Ігор Дебенко поцікавився, чи відповідає дійсності інформація, що очільник департаменту охорони здоров’я вже підписав наказ на призначення на посаду директора Василя Васкула без рішення облради.

Чиновник підтвердив, що 7 травня наказ був підписаний. Така відповідь обурила депутатів.

У свою чергу голова комісії облради з питань охорони здоров'я Манолій Піцуряк пояснив, що на засіданні комісії розглядали це питання і доручили ДОЗ в межах чинного законодавства вирішити питання щодо можливості підписання контракту.

"Ми на комісії це довго обговорювали, було звернення трудового колективу, люди сиділи в залі. Під час виборів Васкул набрав 95% голосів. Зважаючи, що згідно ст..42 закону Про освіту у разі набрання 50% і більше уповноважений орган у місячний термін підписує контракт. Оскільки сесія 17 числа, а термін виходив 12 травня, то медична комісія прийняла одноголосне рішення. На момент підписання чинне законодавство не було порушене. Це юридична колізація, ми були змушені реагувати. Тому прошу підтримати призначення", - пояснив Піцуряк.

«Якщо ще у квітні відбувся конкурс, то чому департамент навіть не зміг депутатам на сесію підготувати детальний проект рішення?!Очевидно, департаменту плювати на думку обласної ради», - поцікавився Олександр Сич.

Водночас, депутат облради Михайло Королик поцікавився, чому на сесію не прийшов очільник департаменту охорони здоров’я, а прислав заступника. Натомість депутат Дмитро Лащук закликав депутатів підтримати призначення, аби не робити директора і колектив заручниками конфлікту обласної ради та ДОЗ. На це депутат Олег Атаманюк поцікавився, чи в цій ситуації заручниками не є депутати, яких просто поставили перед фактом.

Водночас, депутати поцікавилися, якими будуть юридичні наслідки, якщо депутати не проголосують призначення, а ДОЗ директора вже призначив.  Так заступник директора департаменту охорони здоров'я Володимир Чемний відповісти не зміг.

Опісля перед депутатами виступила викладачка коледжу та закликала депутатів від імені колективу підтримати призначення на посаду директора Василя Васкула.

Втім, призначення підтримало лише 36 депутатів. Це обурило представників колективу .

Відтак, голова облради Олександр Сич запропонував депутатам повернутися до цього питання знову. Після тривалого обговорення 49 депутатів. Наостанок голова облради Олександр Сич рекомендував ДОЗ ліквідувати наказ про призначення від 7 травня та підписати новий, на підставі рішення обласної ради. 

Джерело:  http://blitz.if.ua/