.
.

У селах Прикарпаття впроваджується паралельне самоврядування? "Уповноважені" від громад пишуть "листи щастя" Януковичу

У селах Прикарпаття впроваджується паралельне самоврядування? "Уповноважені" від громад пишуть "листи щастя" Януковичу
5 Серпня 2013

Голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук зачитав журналістам уривки із листа від А. Л. Уграк, який підписався так: «людина, уповноважений у справах територіальної громади смт Печеніжин».


"Мене, теоретика і практика місцевого самоврядування, — сказав Василь Скрипничук, — здивувало те, що на офіційному бланку під зображенням герба написано «народ України», «безпосередня влада народу» і звертається ця «людина» до Президента України Віктора Януковича спочатку начебто з критикою вітчизняних реалій, проте аж ніяк не підтверджує цього подальшим змістом свого листа, радше навпаки". 

Автор звернення, завіреного справжньою гербовою печаткою «територіальної громади смт Печеніжин», пише: «Повідомляємо Вам, шановний Вікторе Федоровичу, про те, що територіальна громада смт Печеніжин робить усе можливе і неможливе для втілення Ваших реформ у життя — за власний рахунок і власні кошти, без будь-якого сприяння, підтримки та без будь-якого фінансування», «ѕзавдяки Вам, шановний Вікторе Федоровичу, ми зрозуміли, що Україна дійсно для ЛЮДЕЙ, а не для фізичних і юридичних осіб, їх статутних, договірних об’єднань», «до 2015 року територіальною громадою смт Печеніжин планується проведення наступних реформ, мудро передбачених Вами, шановний Вікторе Федоровичу, у Вашій програмі «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», повідомомляє ”Галичина”.


"Якщо автор того листа хотів «приколотися», то йому це вдалося на 100 відсотків. Якщо ж він написав листа цілком серйозно, то від цього може бути і серйозна загроза для місцевого самоврядування, — вважає голова обласної ради. — Як так вийшло, що правоохоронний, тобто державний, орган, міг надати дозвіл на виготовлення печатки «територіальної громади смт Печеніжин»? Як виконавча влада району могла дозволити організаційно і юридично оформити її створення? Адже йдеться про паралельний до вже існуючого орган місцевого самоврядування. Конституція і Закон «Про місцеве самоврядування в Україні» чітко говорять, що сільську громаду представляє сільський голова, а виражає її інтереси, виступає від її імені відповідна рада. В тому разі, якщо територіальна громада хоче сама виявити ініціативу, то оголошує про проведення референдуму з якогось важливого питання життя свого села, зокрема і щодо переобрання чи припинення повноважень сільського голови. В публікації газети «Галичина» я прочитав, що не було де стати в клубі с. Делієва Галицького району, коли там створювали аналогічну «територіальну громаду». Але хто в тому селі не був, поїдьте й подивіться, який там клуб завеликий. Просто не могли вміститися в тому приміщенні всі дорослі жителі села задля здійснення свого волевиявлення. Сільського ж голову обирала вся справжня — в правовому розумінні — територіальна громада..."

Очільник обласної представницької влади припускає, що в цих прецедентах нового суспільного явища ростуть вуха з ідей великого «українолюба» Медведчука. Цей проект, на думку Василя Скрипничука, лукаво задумали для того, щоби внести певне сум’яття у місцеве самоврядування. Хтось, очевидно, зацікавлений в утворенні паралельних структур самоврядування, аби зібрати з того якісь політичні дивіденди під наступні вибори.

Джерело:  Фіртка.if.uaКоломия доставка піцца