Спостерігачі ОПОРИ розповіли про "чорний піар" політиків та передчасну виборчу агітацію кандидатів у президенти на Прикарпатті

Спостерігачі ОПОРИ розповіли про "чорний піар" політиків та передчасну виборчу агітацію кандидатів у президенти на Прикарпатті
27 Грудня 2018

Сьогодні, 27 грудня, у Івано-франківську відбулася прес-конференція громадського спостереження ОПОРИ.

На зустрічі Іван Маруняк, Богдан Морикіт та Зорян Пілянський розповіли про візити кандидатів у президенти на Прикарпаття. Також координатори ОПОРИ презентували рейтинги по дочасній «агітації», політичній благодійності і «чорному піарі».

З початку вересня на Прикарпатті «опорівцями» було зафіксовано 12 візитів дев’яти потенційних кандидатів. Нашу область відвідали Руслан Кошулинський, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Дмитро Добродомов, Роман Безсмертний, Анатолій Гриценко, Валентин Наливайченко, Віктор Чумак і Андрій Садовий. Тих кандидатів, які постійно проживають в області до рейтингу відвідування внесено не було (Олександр Шевченко та Юрій Деревянко).

 «Ми не зафіксували візиту Юрія Бойка, бо відвідини були дещо нестандартного формату. Це був, по великому рахунку, вертолітний візит. Бойко облетів, на його думку, місця незаконної вирубки лісів. Зустріч із виборцями кандидат не проводив», - зазначив Іван Маруняк.

За даними спостерігачів, найбільше до використання біл-бордів, сіті-лайтів та іншої реклами вдавалися Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко і Андрій Садовий.

Неодноразово було зафіксовано матеріали з ознаками «чорного піару» проти Анатолія Гриценка, Юлії Тимошенко та Петра Порошенка.

Також на прес-конференції ОПОРА представила громадського омбудсмена з виборчих прав у Івано-Франківській області. Його основною роботою буде захист активного та пасивного виборчого права. В його обов’язки теж входить забезпечення системного аналізу застосування законодавства та практик розслідування виборчих злочинів.


«У своїй діяльності омбудсмен буде керуватися Кодексом етики. Цей Кодекс ґрунтується на принципах законності, незалежності, точності інформації, на аналізі об’єктивних даних, які будуть нам надходити. Ми не втручатимемося у виборчий процес» - повідомив виборчий омбудсмен Зорян Пілянський.