.
.

В Україні назвали топ-5 найбільших хабарів, які давали чиновникам цього року

В Україні назвали топ-5 найбільших хабарів, які давали чиновникам цього року
18 Жовтня 2013

Генеральна прокуратура України оприлюднила список найбільших хабарів, які отримали українські чиновники в цьому році, повідомляє УНН.


Перше  місце у цій п'ятірці зайняв столичний чиновник. Хабар у 700 тис. доларів (понад 5,6 млн гривень) чоловік вимагав у представника товариства з обмеженою вартістю за завершення  процедури санації підприємства і приховання порушень законодавства.


На другому місці опинився інший київський чиновник, який вимагав у підприємця  305 тис. дол. (2,5 млн гривень) за надання в оренду частини території автобази.


Третє місце поділили кримські хабарники. Депутат Новофедорівської селищної ради Сакського району та селищний голова  вимагали 225 тисяч доларів (1, 8 млн гривень) за прийняття позитивного рішення по надання у власність земельних ділянок.

 

"Грошове заохочення"  в розмірі 150 тисяч доларів отримав арбітражний керуючий з Одещини, який не вжив заходів на забезпечення вимог кредиторів при розгляді провадження у справі про банкрутство товариства.


П'яте місце у списку найбільших хабарів цього року посіла неправомірна вигода на суму 130 тисяч доларів (1,1 млн гривень). Її вимагав голова Кам'янської сільради Сторожинецького району Чернівецької області за надання в оренду земельної ділянки водного фонду площею 10 га.


Водночас у ГПУ додали, що найбільшим хабаром залишається факт вимагання неправомірної вигоди в розмірі 11 млн доларів США директором Інституту педагогіки Національної Академії педагогічних наук України та його сином. Цю суму вони хотіли отримати від підприємця за надання в оренду цілісного державного майнового комплексу.
Коломия доставка піцца