Уряд має намір позбавити пільг підприємців-пенсіонерів

Уряд має намір позбавити пільг підприємців-пенсіонерів
26 Червня 2013

26 червня на засіданні Кабмін має намір розглянути законопроект, ініційований Мінсоцполітики, із змінами списку платників, які звільняються від сплати єдиного соцвнеску (ЄСВ).

Як йдеться у пояснювальній записці до документа, правки стосуються лише уточнення діючих положень закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування", пише "КоммерсантЪ-Украина".

Зараз, згідно із законодавством, від сплати ЄСВ звільнені підприємці-інваліди та пенсіонери за віком.

За оцінками міністерства, кількість таких підприємців перевищує 164 тисяч. Вони можуть платити внесок на добровільній основі. В останню категорію потрапляють пенсіонери, які отримують пенсійні виплати за вислугу років (чорнобильці, військовослужбовці, працівники зі складними умовами праці).

Тому в Мінсоцполітики запропонували обмеження: поширювати пільгу з ЄСВ лише при досягненні такими підприємцями пенсійного віку - 60 років.

Нагадаємо, з 1 січня 2013 року і до 1 січня 2023-го діятимуть пільги для бізнесменів, зайнятих в індустрії програмної продукції. Зокрема, ставка податку на прибуток буде дорівнює 5% за умови ведення окремого обліку доходів.

Як повідомлялося, у ЗМІ потрапив проект закону про скорочення депутатських пільг, розроблений Міністерством соціальної політики. У разі його схвалення економія бюджету сягне 100 мільйонів гривень на рік.

автори документа вважають за необхідне скасувати виплати безробітним депутатам, які склали повноваження (зараз їм виплачується близько 14 тис грн на місяць протягом року, а після - 7 тис грн на місяць до настання пенсійного віку), і пільговий механізм обліку стажу при розрахунку пенсії колишніх депутатів.

NEWSru.ua