Влада України грає в небезпечну гру, претендуючи на статус спостерігача у Митному союзі - Северінсен

Влада України грає в небезпечну гру, претендуючи на статус спостерігача у Митному союзі - Северінсен
30 Травня 2013

Український уряд грає в небезпечну гру, претендуючи на статус спостерігача у Митному союзі. Про це заявила екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ Ганне Северінсен.
Вона вкотре наголосила: одночасно мати членство у Митному Союзі і підписану Угоду про асоціацію з ЄС неможливо.

«Тож український уряд грає в небезпечну гру, претендуючи на статус спостерігача».

Северінсен процитувала першого заступника міністра закордонних справ України Руслана Демченка, який заявив, що «щодо статусу спостерігача питань немає – тепер ми тільки чекаємо на створення умов для юридичного оформлення цього статусу».

«Але, як кажуть, наполовину вагітним бути неможливо. Можливо, український уряд вважає, що може обирати між різними дверима, але ризикує європейськими попри те, що більшість українців прагнуть саме до них», - відзначила вона.

«Уряд грається з майбутнім України, в якому на карту буде поставлено підписання Угоди про асоціацію з ЄС!», - наголосила Северінсен.

Нагадаємо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.

Відповідний меморандум планується підписати 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.

За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015.

У свою чергу радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що рішення України про відновлення участі в євразійській економічній інтеграції несумісне з інтеграцією країни до Європейського Союзу.

Напередодні офіційний представник єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле нагадав, що співпраця України і Митного союзу не повинна суперечити майбутнім зобов'язаннями держави в рамках Угоди про асоціацію з ЄС і негативно впливати на можливість її укладення.

novaukraina