160 мільйонів боргу: бюджетникам Прикарпаття далі не платять зарплати

160 мільйонів боргу: бюджетникам Прикарпаття далі не платять зарплати
16 Грудня 2019

Сьогодні, 16 грудня, в Івано-Франківську відбулася щотижнева нарада голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

Посадовці обговорили питання боргів по зарплаті прикарпатським бюджетникам – медикам, освітянам та іншим категоріям.“

Безперервно і навіть на вихідних я працюю з Кабміном над питанням заборгованостей по зарплаті бюджетникам. 958 мільйонів в нашій області від початку року перерозподілили з загальних коштів на капітальні видатки. А це той ресурс, за який можна було б погасити борги по зарплаті. Зараз з них лишається близько 80 мільйонів, і це ті гроші, які можна і треба виділити на зарплати”, – сказав Денис Шмигаль.

До кінця року на виплату всієї заробітньої плати бракує 160 мільйонів гривень. На зарплати освітянам та бюджетникам бракує по 70 мільйонів – ці категорії найпроблемніші. Значні борги є, зокрема, в Івано-Франківську, в Болехові та в деяких ОТГ. Такі цифри навела Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів ОДА.“

Маю свіжий приклад не зовсім ефективного управління коштами. В Косівському районі 8.6 мільйона гривень перекинули з загального фонду на видатки капітального будівництва. Це треба буде ретельно перевірити, бо про яке будівництво може йти мова, коли люди без зарплат?”, – зазначив очільник ОДА.