Четверо медиків Івано-Франківського обласного перинатального центру захворіли на коронавірус

Четверо медиків Івано-Франківського обласного перинатального центру захворіли на коронавірус
1 Квітня 2020

Сьогодні, 1 квітня, в Івано-Франківську відбулася онлайн-нарада в обласній державній адміністрації щодо ситуації з коронавірусом.

Посадовці розповіли про ситуацію зі смертю породіллі в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі (ОПЦ). Як стало відомо, у жінки з Болехова посмертно підтвердили діагноз COVID-19. А пізніше Віталій Федорів повідомив, що в перинатальному центрі зафіксовано і другу смерть від коронавірусу.

Директор Івано-Франківського ОПЦ Юрій Павлушинський заявив, що на карантин заклад наразі не планують закривати. Адже з 13 березня у пологовому будинку провели чіткий розділ всіх, хто поступає, на два потоки.

“Будь-які люди, які мають температуру чи підозру на захворювання, госпіталізуються в обсерваційне відділення. Там чергують медики, які не контактують з іншими відділеннями. Входи в обсерваційне і в фізіологічне відділення різні, з різних вулиць. Це два абсолютно ізольовані потоки”, – сказав Юрій Павлушинський.

Він пояснив, що ніяка інформація про породілль із температурою не приховується і не може бути прихована – всім таким жінкам одразу роблять експрес-тести на COVID-19.

“28 березня у нашої акушерки діагностували коронавірус. Але вона працювала в іншому відділенні, і не мала контакту з померлою. Відділ екстрагенітальної перинатології розміщено взагалі в іншому крилі. Всього маємо чотирьох наших працівників із діагнозом COVID-19. Двоє з них, коли захворіли, перебували на курсах та у відпустці. Їх ізольовано”, – також додав Павлушинський.

Головний санітарний лікар Івано-Франківщини Руслан Савчук зазначив, що всього в області є вісім медиків з підтвердженим діагнозом “коронавірус”. Щодо ще восьми лікарів є підозра на COVID-19.

Нагадаємо, що 30 березня, в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі померла породілля. Жінка померла на наступний день після пологів. Пологи були фізіологічні, дитина народилася на терміні 38-39 тижні вагітності. Наразі дівчинка у задовільному стані, за нею спостерігають неонатологи.     27 Вересня

    26 Вересня