Дефіцит потужності може сягати 30%: Прикарпаттяобленерго про ситуацію з вимкненнями, яка буде тривалою

Дефіцит потужності може сягати 30%: Прикарпаттяобленерго про ситуацію з вимкненнями, яка буде тривалою
17 Січня 2023
Прикарпаттяобленерго повідомляє, що ситуація з вимкненнями залишається складною в усіх областях України. На Прикарпатті вона залишатиметься складною до кінця опалювального сезону.

Вимкнення торкнулися споживачів всіх областей України, зазначають енергетики Івано-Франківщини.

“Насправді енергосистема країни – цілісний організм. Коли пошкоджено енергооб’єкти в одній із областей, це відчувається всюди. Пошкодження позначаються на роботі генерації, на транспортуванні, на кількості годин з електроенергією і без. Всюди без винятку. Це реальність нашого часу, це спроба ворога нас зламати”, – пояснюють вони.

Графіки вимкнень застосовують в усіх областях. В деяких навіть діють Графіки аварійних вимкнень, за яких прогнозувати час відновлення електропостачання неможливо.

“Україна пережила 12 масованих атак на енергосистему. 12 атак, наслідки яких будуть усуватись ще кілька років. Складна ситуація буде тривати, як найменше, до кінця опалювального сезону. Дефіцит потужності в енергосистемі у цей період часу може сягати 25-30% в середньому. Енергетики роблять усе можливе, щоб електроенергія була частіше, але допоки ворог нищитиме енергообладнання – ситуація буде складною. До цього слід бути готовими”, – попереджаюь в Прикарпаттяобленерго.

За словами фахівців, вимкнення – це важко, але зараз це єдиний спосіб втримати енергосистему життєздатною та функціонуючою.