.
.

Статистика: на Прикарпатті у квітні відчутно подорожчали овочі та фрукти

Статистика: на Прикарпатті у квітні відчутно подорожчали овочі та фрукти
15 Травня 2013

За даними Державної служби статистики, індекс споживчих цін у квітні 2013 року як в Україні загалом, так і в області зокрема склав 100,0%. З початку року споживчі ціни і в Україні, і в області зросли на 0,1%.


Як повідомили Паралелі в ГУ статистики в області, серед регіонів у квітні зниження споживчих цін (на 0,4–0,1%) зафіксовано у Кіровоградській, Вінницькій, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Закарпатській, Одеській, Полтавській, Сумській, Чернівецькій, Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Рівненській, Харківській, Чернігівській областях. У Івано-Франківській та Черкаській областях індекс споживчих цін склав 100,0%. Приріст споживчих цін на 0,1–0,3% зафіксовано в АР Крим, Донецькій, Миколаївській, Херсонській, Луганській областях, містах .Севастополі та Києві.


В області у квітні поточного року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизились на 0,2%. Найбільш суттєво (на 14,3%) подешевшали яйця. На 2,9–0,1% знизилися ціни на молоко, сметану, продукти переробки зернових, сало, м'ясо і м’ясопродукти, масло, рибу і продукти з риби, сири, олію соняшникову. Водночас відчутно (на 3,5% та 2,1%) подорожчали овочі та фрукти. На 0,9% стали дорожчими макаронні вироби, на 0,4% – безалкогольні напої, на 0,2% – цукор. Зростання цін на алкогольні напої і тютюнові вироби на 0,4% зумовлено насамперед подорожчанням тютюнових виробів на 0,8%.


Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива підвищились на 0,3% за рахунок зростання плати за гарячу воду, опалення (відповідно до фактичних витрат) на 2,2%. Зростання цін на транспорт у цілому на 0,2% пов’язано в основному з підвищенням вартості перевезень пасажирським залізничним та автодорожнім транспортом на 0,6%. Разом з цим на 0,2% знизилися ціни на паливо та мастила.


Підвищення цін у сфері охорони здоров’я на 0,5% насамперед зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 0,8%.


На 0,3–0,1% знизилися ціни на телефонне й телефаксове обладнання, аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації, різні товари та послуги, одяг і взуття.

Джерело:  Фirtka.if.uaКоломия доставка піцца