Гроші, дороги і вертоліт: Як президент Зеленський гостював на Прикарпатті

Гроші, дороги і вертоліт: Як президент Зеленський гостював на Прикарпатті
2 Серпня 2019
Сьогодні, 2 серпня на Івано-Франківщині з робочим візитом перебував президент України Володимир Зеленський.

Слід зазначити, це перший візит Володимира Зеленського до Івано-Франківщини на посаді президента України.

Спершу Глава держави прибув у франківський аеропорт, де відбулась нарада щодо реконструкції терміналу та інфраструктури аеропорту в обласному центрі. Президент запропонував нардепу Олександру Шевченку за рахунок ТОВ "Скоронеза" відремонтувати термінал і злітну смугу, а держава частину коштів поверне

"Саша, це ж ваша компанія управляє аеропортом і "Буковель" ваш Думаю ми всі зацікавлені, щоб тут був сучасний аеропорт. Ви разом з містом знаходите гроші на реконструкцію терміналу і смуги, а держава поступово вам поверне 45 мільйонів за смугу. Ми за три роки гроші знайдемо, але щоб ви не чекали - це хороший варіант. Можемо підписати тристоронню угоду з інвестором з гарантією повернення коштів. Ви будуєте, ми повертаємо. Є ще один варіант, я буду дзвонити кінцевим бенефіціарам вашої компанії і говорити з ними. Я хочу, щоб у Франківську був сучасний аеропорт",- сказав президент, очевидно маючи на увазі Коломойського.

Опісля Володимир Зеленський в облдержадміністрації представив нового очільника ОДА. Ним став екс-директор Бурштинської ТЕС Денис Шмигаль."Обрати голів облдержадміністрації дуже складно, бо професіоналів бракує. Або якщо і є, то вони не готові працювати за таку зарплату. Франківщині дуже пощастило, бо Денис Шмигаль справді професіонал. Я вам навіть трохи заздрю. Тож вітаю Прикарпаття з новим головою ОДА", - звернувся до присутніх Володимир Зеленський.

"Для мене це велика честь та валика відповідальність. Надіюсь на вашу підтримку та допомогу. Одна із головних проблем області - це реконструкція доріг та мостів. Бо без цього про туризм та інвестиції нема що говорити. Ще одне питання, яке потребує уваги - екологія. Будівництво соціальних закладів теж нагальне, це нам показали люди, які нас зустріли під ОДА", - звернувся Шмигаль.

Також Денис Шмигаль запевнив, що його стиль управління буде прозорим, чесним та відповідальним. А толерантності до корупції не буде.

Окрім того глава держави вислухав звернення місцевих посадовців та депутатів. Найбільше нарікали на дороги. Зеленський з цією проблемою теж погодився. 

“Прикарпаття – насправді красивий край, але доріг немає. Ледве до вас доїхали. Крім того, мені сказали, що кілька містечок взагалі відрізані від світу, туди нема як доїхати. Де-не-де доріг немає ще з 90-их років, наприклад, як у Космачі”, - зауважив президент.

Відтак, "підняв" народного депутата Андрія Іванчука, аби той знайшов 175 мільйонів на ремонт дороги у Космачі«Якщо ви не будете ходити, ставити питання, зустрічатися – не тільки з Президентом, їхати до Києва, поки самі не почнемо стукати у всі двері, щодня говорити про проблеми, нічого в країні не побудується. Тому і ви тут, і я. Давайте працювати. Бо дороги це не моя компетенція, але я змушений приділяти їм увагу», – звернувся Зеленський до присутніх.

Очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків звернувся про допомогу держави з будівництвом нового моста в Пасічній

На завершення візиту Володимир Зеленський оглянув аварійний міст міст між Довгим Калуським і Пійлом. Побачити і послухати президента прийшли кілька сотень людей з Калуського та Рожнятівського районів. Під палючим сонцем люди кілька годин терпеливо чекали приїзду гаранта.

Заслухавши звіт нового голови ОДА про ситуацію щодо відновлення мостів та доріг після повені, Володимир Зеленський повідомив, що 14 серпня відбудеться засідання Кабміну де приймуть рішення про виділення 25 мільйонів на ремонт мостів. Гроші для цього в бюджеті передбачені.

Після завершення наради президент з командою сіли в гелікоптери і полетіли до Івано-Франківська, а звідти - до столиці. 
Джерело:  http://www.blitz.if.ua


    6 Червня

    5 Червня