У Калуші веб-камери задіють для стеження за пам’ятником Шухевичу

У Калуші веб-камери задіють для стеження за пам’ятником Шухевичу
12 Квітня 2013

Слідом за Львівщиною черговий акт вандалізму вчора стався на Прикарпатті. Зловмисники зруйнували пам’ятні гранітні дошки із зображенням бюста головнокомандуючого УПА Романа Шухевича в селах Княгиничі й Пуків Рогатинського району. За фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 статті 196 Кримінального кодексу (хуліганство).

Калушани висловили стурбованість щодо нахабних дій невідомих, а тому на останньому засіданні Громадська рада, що при мiськрадi Калуша, рекомендувала депутатам задіяти веб–камери для охорони пам’ятника Романові Шухевичу. «Акти вандалізму бувають спонтанні, а бувають сплановані. Останній випадок у двох селах нашого району, після подій на Львівщині, свідчить про спланованість акцій з плюндрування пам’ятників національним героям, — каже «УМ» голова Калуської філії Союзу українок і заступник голови Громадської ради Любов Липовська. — Окрім того, біля монумента Шухевичу в Калуші функціонує Центр художньої творчості, в якому після обіду займаються наші діти. Ми звернулися до керівництва міста з проханням забезпечити їхню безпеку, встановивши камери відеоспостереження».

Щоправда, каже заступник міського голови Галина Романко, задля реального виділення коштів цю пропозицію мають підтримати не лише фінансове управління, а й депутати. «Якщо є потреба реставрувати знищенні пам’ятники, потрібні зміни до бюджету, адже це додаткові кошти, які необхідно спершу знайти», — пояснює «УМ» Галина Василівна.

Водночас, як повідомив раніше секретар Калуської міськради Олександр Челядина, міський голова Калуша Ігор Насалик уже дав розпорядження про встановлення веб–камер та виведення їх на місцеве телебачення в он–лайн режимі й на пульт чергового міліції. Десять камер відеоспостереження встановлять у рамках міської програми допомоги правоохоронцям та безпеки руху на дорогах. Дві з них планують задіяти саме біля пам’ятника Шухевичу.

Джерело:  УМ


    26 Вересня

    25 Вересня