Коли на Прикарпаття прийде справжня весна? Синоптики дали прогноз на березень

Коли на Прикарпаття прийде справжня весна? Синоптики дали прогноз на березень
2 Березня 2023
У деяких регіонах України вже панує метеорологічна весна. Втім на Прикарпатті поки вона лише на календарі.

Як зазначають в Івано-Франківському ЦГМ, у лютому 2023 року на Івано-Франківщині спостерігалися вищі від норми показники температури повітря та понаднормова кількість опадів, пише "Бліц-Інфо"

У березні ще зберігаються основні риси, які властиві зимовому сезону. Проте, внаслідок збільшення притоку сонячної радіації, температура в березні починає швидко підвищуватись, особливо наприкінці місяця. 

Березень 2023 року на Франківщині очікується теплішим у порівнянні з багаторічними нормами температури повітря та з близькою до норми кількістю опадів. Та метеорологічну зміну сезонів синоптики прогнозують не швидше другої половини березня. 

Метеорологічна весна — це коли середньодобова температура повітря стабільно перевищує 0º

Загалом зима в Україні була аномально теплою, а січень виявився одним з найтепліших за період інструментальних спостережень. Середня за місяць температура повітря у січні була на 1-5 градусів вищою за кліматичну норму, а на Прикарпатті та Закарпатті – навіть на 5-6 ⁰С і більше. Мова йде про нову кліматичну норму 1991-2020 рр..

Добові аномалії температури нерідко сягали 10-15⁰С. Тобто, в окремі дні січня температура повітря була такою, як зазвичай спостерігається у листопаді, чи навіть жовтні.

За оцінками Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США та Європейського центру середньотермінових прогнозів, весна в Україні очікується теплою. Середня за сезон температура повітря може бути вищою за норму на 1-2⁰С. Такі ж аномалії очікуються і для середньої за місяць температури повітря.

Така температура повітря у лютому та березні свідчить про ранній розвиток весняних процесів. Проте, стратосферне потепління, яке зараз почало розвиватись, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери і сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу, які зумовлюватимуть нестійку погоду, особливо у першій половині весни.

Коротка кліматична характеристика березня

Середня місячна температура повітря складає 0-6° тепла, на високогір᾿ї Карпат 3° морозу.

Абсолютний мінімум температури становить 20-37° морозу, на Закарпатті та у південній частині 10-27° морозу; абсолютний максимум - 19-29° тепла, в Карпатах 14-15° тепла.

Середня місячна кількість опадів складає 26-51 мм, на Закарпатті та в гірських районах місцями 56-106 мм, на високогір᾿ї Карпат до 135 мм.

Прогноз середньої місячної температури та кількості опадів у березні загалом по Україні

Середня місячна температура передбачається 2-7° тепла, що на 2° вище за норму.