.
.

СБУ в Івано-Франківській області вилучила контрабандну партію старовинних золотих монет

СБУ в Івано-Франківській області вилучила контрабандну партію старовинних золотих монет
22 Жовтня 2013
Співробітники Управління СБУ в Івано-Франківській області виявили та вилучили у громадянина України 18 старовинних золотих монет, які він перемістив через польсько-український кордон з приховуванням від митного контролю.
Встановлено, що у вересні ц.р. 44-річний мешканець Івано-Франківської області прямував на власному автомобілі з Республіки Польща через міжнародний автомобільний пункт пропуску «Шегині-Медика» митного посту «Мостиська» Львівської митниці. Під час митного догляду правоохоронці виявили приховані у взутті водія нумізматичні цінності. 

Згідно з проведеною експертизою вилучені монети були викарбувані у XVIII – XX століттях із золота на території колишніх Австро-Угорської та Російської імперії, Німеччини, Сполучених Штатів Америки. За висновком експерта, колекція золотих монет становить культурну цінність та має історичне значення. 

За фактом переміщення культурних цінностей через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, слідчими Служби безпеки України було розпочато кримінальне провадження. 

15 жовтня ц.р. контрабандисту повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.201 Кримінального кодексу України, що карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією предметів контрабанди. 
Джерело:  Прес-центр СБ УкраїниКоломия доставка піцца