Франківцю Костуру інкримінують спробу повалення конституційного ладу та опір представникові влади

Франківцю Костуру інкримінують спробу повалення конституційного ладу та опір представникові влади
23 Січня 2014

Іванофранківцю Олександру Костуру, який зараз знаходиться в Святошинському райвідділі міліції міста Києва, інкримінують статтю 342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу), а також статтю 109 (спробу повалення конституційного ладу) Кримінального кодексу України. Про це повідомили адвокати Олександра.


Нагадаємо, у середу, 22 січня, близько 13:00 години Олександра Костура побили силовики "Беркуту", схопили та повезли у невідомому напрямку

За інформацією "Репортера", Олександр отримав удар по голові від спецназівця, коли його затримували на вулиці Грушевського. Поки не відомо, куди саме возили в автозаку мітингувальників після затримання і що робили з ними у лісі. Є також інформація, що хлопців там роздягали до пояса та били. 

"Є надія на те, що його відпустять під домашній арешт. - повідомляє джерело. - За словами адвокатів Олександра, рішення буде відомо через два дні, коли прибуде слідчий, бо наразі його немає." 

"Велике прохання шукати фото та відео з Сашком, особливо на момент його затримання. - інформує джерело. - Є одне фото Олександра Ратушняка, опубліковане в Associated Press, з якого видно, що Сашко не чинив опір, не був озброєний, не мав жодних "заборонених" елементів одягу чи засобів опору."


Олександр Костур (зліва) був без каски. Силовики били його у голову

Олександру інкримінують статтю 342 - опір працівникові правоохоронного органу, проте доказом протилежного є фото Ратушняка, на якому видно, що Костур не чинить жодного опору. 

Стаття 109. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади

1. Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. 

Стаття 342. Опір представникові влади, працівникові  правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян абоарештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Наразі столичні суди першої інстанції прийняли рішення про взяття під варту ще 11 учасників протистояння в центрі столиці. До п'ятьох затриманих застосований домашній арешт. Загалом запобіжний захід обрано 26 підозрюваним у кримінальному провадженні щодо масових заворушень на Грушевського.  

Івано-Франківський репортер    26 Вересня

    25 Вересня