“Люди були в страшній паніці”, – начальник ДСНС Прикарпаття про пожежу в Косівській лікарні

“Люди були в страшній паніці”, – начальник ДСНС Прикарпаття про пожежу в Косівській лікарні
29 Грудня 2021
28 грудня в одній з палат реанімаційного відділення Косівської лікарні сталася пожежа, внаслідок якої загинуло четверо пацієнтів, ще четверо медпрацівників постраждали.

Про наслідки пожежі під час засідання регіональної комісії ТЕБ і НС повідомив начальник Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Ігор Оксентюк.

За його словами, перші повідомлення про пожежу почали надходити до надзвичайників о 21:22 годині.

"Характер цих повідомлень був надзвичайно панічний. Ми прослуховували, люди були в надзвичайній паніці. Проте, було зрозуміло, що відбувається біда. Перша бригада рятувальників прибула через 5 хвилин до місця пожежі. Було сильне відкрите полум’я, сильне задимлення, паніка, як пацієнтів, так і персоналу. Фактори, які ускладнювали гасіння – це висока температура, сильний дим та паніка", – сказав Ігор Оксентюк.

На пожежі загинуло четверо людей:
Двоє людей загинули внаслідок пожежі, одна смерть наступила до виникнення пожежі. Причина смерті ще однієї особи встановлюється. Зараз відбувається розтин.

На момент виникнення пожежі, в Косівській лікарні перебували 262 особи: 212 пацієнтів, 48 медпраціників та дві людини технічного персоналу.

"Зараз проводиться досудове слідство, відкрита кримінальна справа. Також веде спеціальне розслідування по факту загибелі людей Державна служба з питань праці. У мене є декілька своїх версій. Для мене найбільш очевидна – несправність комунікацій, які підводили кисень до палат. Звичайно, буде ще багато експертиз. Ще один фактор: є джерело запалювання, окислювач. Джерелом запалювання стала запалена свічка над померлим в реанімації", – сказав Ігор Оксентюк.