На Франківщині визначили 10 лікарень, куди госпіталізовуватимуть важких хворих на коронавірус

На Франківщині визначили 10 лікарень, куди госпіталізовуватимуть важких хворих на коронавірус
30 Березня 2020
На Прикарпатті визначили перелік лікарень першої хвилі для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.

Передбачено 240 медичних закладів на всій території України для госпіталізації для пацієнтів, стан яких погіршується.

На Івано-Франківщині обрали 10 медичних установ, які зможуть вмістити 2922 хворих. Загалом ці лікарні мають 65 апаратів штучної вентиляції легень.  Для ізоляції хворих виділено 276 місць.

До списку ввійшли: Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня, Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр, Міська клінічна лікарня №1,  Центральна міська клінічна лікарня, Коломийська ЦРЛ, Долинська багатопрофільна лікарня, Рожнятівська ЦРЛ, Надвірнянська ЦРЛ, Городенківська ЦРЛ та Косівська ЦРЛ.

Госпіталізовані з COVID-19 мають отримувати всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану, а ті пацієнти, які потрапили до лікарні через інші захворювання, не перетинались з інфікованими коронавірусом пацієнтами та безпечно проходили лікування.

Наголошуємо, що перелік лікарень сформований для госпіталізації пацієнтів, стан яких погіршується.

Пацієнти, які відчувають симптоми COVID-19, не можуть звертатися самостійно до цих закладів охорони здоров’я. Це може загрожувати їхньому здоров’ю. При виявленні симптомів COVID-19 пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. А при наявності важких симптомів – температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання – дзвонити до 103,- наголошують в МОЗ.