На Івано-Франківщині два випадки коронавірусу підтверджені, результати решти тестів – від’ємні

На Івано-Франківщині два випадки коронавірусу підтверджені, результати решти тестів – від’ємні
21 Березня 2020

20 березня ввечері стало відомо про підтверджений другий випадок захворювання на коронавірус. Жінка із міста Тисмениці нещодавно повернулася із Франції та звернулася до свого сімейного лікаря зі скаргою на підвищення температури тіла. Пацієнтку ізолювали в обласній клінічній інфекційній лікарні. Хвора почувається задовільно. На самоізоляції перебувають її батько та двоє дітей. 

Також відомо, що результати інших трьох тестів на коронавірус, які того дня надійшли із Києва, були від’ємними. В Івано-Франківській області рішенням Кабінету Міністрів введено надзвичайну ситуацію. 

«Такий статус означає краще централізоване забезпечення медиків усім необхідним для боротьби з коронавірусною інфекцією. А також жорсткіші карантинні заходи. Комунальні служби протягом останнього часу отримали 14 тисяч індивідуальних захисних масок, тисячу респіраторів. Здійснюють дезінфекцію дворів, скверів та парків, так само – доріг і під’їздів», – повідомив у включені онлайн 21 березня міський голова Руслан Марцінків.

З міського бюджету виділено медзакладам 880 тис. грн на придбання засобів індивідуального захисту. Ще 5 млн грн – для закупівлі апаратів штучної вентиляції легень. Для цієї мети акумулювали також 3 млн грн від спонсорів. 

Міський голова повідомив, що в понеділок надійде 300 експрес-тестів зі США для визначення коронавірусу (досі було менше 20). Закуповують 60 захисних костюмів різного характеру. Затверджений графік доставки медиків. Зголошуються й волонтери. Так само в Івано-Франківську набирає популярності доставка необхідного одиноким людям похилого віку та немічним.  

«Головне, що немає динаміки щодо спалаху нетипових пневмоній. Торік на цей час у місті було 19, нині – 18. А саме ця недуга є одним із найпоширеніших ускладнень COVID-19. Однак закликаю суворо дотримуватися обмежувальних заходів», – підсумував Руслан Марцінків.