На Прикарпатті науковці допомагатимуть складати “справедливі” графіки вимкнень світла

На Прикарпатті науковці допомагатимуть складати “справедливі” графіки вимкнень світла
23 Січня 2023
При обласній військовій адміністрації створили робочу групу з метою доопрацювання графіків подачі електропостачання. До її складу увійшли експерти у сфері енергетики, науковці, юристи.

Про це повідомила голова ОВА Світлана Онищук.

“Зараз важливо, щоб науковці у сфері енергоефективності допомогли нам розподілити графіки, щоб вони були максимально справедливі як для побутових споживачів, так і для підприємств області, установ і організацій”, – так прокоментувала Світлана Онищук потребу у створенні робочої групи при ОВА.

Проведену аналітичну роботу та напрацьовані рекомендації презентував сьогодні для громадськості член цієї робочої групи Максим Карпаш – доктор технічних наук, професор, проректор університету ім. Короля Данила, експерт у сфері енергетики та енергоефективності, відновлюваних джерел енергії.

Науковець підкреслив, що через терористичні атаки на об’єкти енергетичної сфери генерація електроенергії в Україні впала майже наполовину. Також існують проблеми з передачею електроенергії. Окремі тенденції Максим Карпаш відзначив і на території нашої області. Так, за його словами, є категорії споживачів, котрі, потри відключення електроенергії, з початку осені збільшили її споживання. Водночас приблизно половину всієї електроенергії споживає населення області.

Для порятунку нашої енергосистеми, зниження соціальної напруги експерт запропонував певні рішення, серед яких:

– переведення життєдіяльності домогосподарств та роботи підприємств максимально на нічне споживання;

– зниження рівня освітлення;

– перехід до економного споживання води, оскільки водонасосні станції та очисні споруди – це великі споживачі електроенергії;

– поширення прикладів відповідального споживання, які сьогодні демонструють окремі підприємства;

– обмеження графіків руху електротранспорту;

– розвиток системи енергоменедженту, контроль за додатковим енергоспоживанням (використанням радіаторів, тепло-вентиляторів, кондиціонерів);

– використання альтернативних систем енергопостачання, у тому числі і в державних установах (генераторів, сонячних електростанцій, енергоефективних пристроїв);

– мінімізація підсвічування будівель (реклама, вітрини магазинів);

– вимкнення світла у місцях загального користування (наприклад, у під’їздах будинків);

– роз’яснювальна робота зі споживачами, які під’єднані до об’єктів критичної інфраструктури, щодо потреби в економії.

«Вкотре хочу попросити, щоб кожен із розумінням поставився до вимкнень електроенергії та раціонально використовував її у своїх домівках, – зі свого боку звернулася голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук до прикарпатців. – Якщо кожен з нас вимкне одну лампочку 100 Вт, то загальна економія потужності по області складе 50 МВт. Ми ж своєю чергою працюватимемо, щоб вимкнення світла було максимально справедливим».