На Прикарпатті найближчими днями картопля вразлива до хвороб: краян закликають подбати про врожай

На Прикарпатті найближчими днями картопля вразлива до хвороб: краян закликають подбати про врожай
8 Червня 2022
Дощі, рясні роси та підвищений температурний режим, який прогнозується в найближчі дні, сприяють активізації збудників хвороб на картоплі.

Про це попередили в головному управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській обалсті.

На ранніх сортах картоплі виявлені перші ознаки ураження рослин альтернаріозом (суха плямистість) листкової форми, відзначають спеціалісти. Раніше розроблені заходи захисту картоплі від альтернаріозу передбачали проведення обробок при появі перших ознак ураження.

Однак дослідження засвідчують, що найвищий захисний ефект забезпечують саме профілактичні обробки, проведені до появи симптомів ураження.

“Для недопущення масового ураження посадок картоплі альтернаріозом, а пізніше і фітофторозом, які за день-два можуть знищити надземну частину рослин, з метою недопущення втрат урожаю, рекомендуємо провести захист посадок картоплі, дозволеними фунгіцидами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”, – інформують фахівці.

Захисні обробки сільськогосподарських культур при підвищених температурах (вище 25ºС) найефективніше проводити у ранішні і вечірні години, при суворому дотриманні техніки безпеки, наголосили в Держпродспоживслужбі.