На Прикарпатті вже госпіталізували 213 людей з підозрою на COVID-19

На Прикарпатті вже госпіталізували 213 людей з підозрою на COVID-19
31 Березня 2020

Сьогодні, 31 березня, в Івано-Франківську відбулася онлайн-нарада в обласній державній адміністрації щодо ситуації з коронавірусом.

Т.в.о. голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів повідомив, що наразі на Прикарпатті госпіталізували 213 осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію. Мова йде про весь час пандемії.

“Ми вже отримали 97 результатів. З них 45 виявилися позитивними, а три з 45 – летальні випадки. 52 не підтверджено, ще по 113 людях очікуємо результати досліджень. Зараз ведеться робота, спрямована на збільшення квлькості лабораторій, які могли б робити ПЛР-діагностику”, – сказав Віталій Федорів.

За його словами, відтепер результати тестів надходитимуть швидше, адже лабораторії переорієнтовуються на цей напрямок. Крім того, Федорів зазначив, що пандемія коронавірусу в Україні підходить до свого піку.

Головний санітарний лікар Івано-Франківщини Руслан Савчук пояснив, що сьогодні Прикарпаття отримало новий потужний прилад для проведення тестів за ПЛР-системою, і завтра він уже запрацює. На ньому можна буде провести одночасно 96 тестів. Але попри це, частину зразків з області треба буде все одно відправляти до Києва як зразки.

“Ми уже підключили лабораторію нашого лабораторного центру. Там є блоки на 12 досліджень, і за день ми можемо мати 22-24 результати тестів. Один результат йде як контрольний. Дуже багато часу забирає пробопідготовка, виділення РНК. Все це триває 5-6 годин, після чого починається робота на ампліфікаторі”, – розповів Руслан Савчук.