.
.

На Прикарпатті знову здорожчав проїзд

На Прикарпатті знову здорожчав проїзд
21 Лютого 2018
На Прикарпатті зросли тарифи на проїзд у громадському транспорті. У пасажирів нові розцінки зазвичай викликають незадоволення, а перевізники зі свого боку називають серйозні аргументи для зростання вартості проїзду.

Роман Гарат, який здійснює перевезення в Коломийському районі, розповідає, що людей на маршруті немає – всі виїжджають за кордон, в т.ч. і водії. «Люди з роботи тікають. У Польщі водій заробляє від 1,3 до 1,8 тис. євро, в середньому виходить 1,5 тис. євро. Реклами про набір людей на роботу за кордоном по цілому місту. Відтак працівників втримати не можна, адже таку зарплату в нас змоги платити немає. У Львові вже водіїв шукають з Казахстану, адже всі повиїжджали геть, хтось один поїхав і тягне за собою решту», – каже він.
Крім того, за кордон виїхали і працездатні люди. Щодня в напрямку Польщі та Чехії прямує 27 великих автобусів. Відтак у міських автобусах їздять самі пенсіонери. Більш-менш вигідними наразі є перевезення до обласного центру.

«Ми не маємо кого возити. Нам – кінець, перевезення будуть потихеньку вмирати. Ціни на все зростають, анонсували підняття ціни на газ, долар також зростає. Усі запчастини прирівняні до долара, адже вони імпортні. Ціна на пальне також зростає, а вартість перевезень не змінюється. І це неправильно, що тарифи стають каменем спотикання. Якщо від вересня солярка подорожчала на 6 грн., то чому вартість проїзду не піднялася, а ми стали ворогами?» – продовжує Гарат.
Перевізник акцентує на тому, що новий автобус коштує майже 70 тис. доларів – це 2 млн. гривень. Що акумулятора, який розрахований на 60 тис. км пробігу, вистачає на шість місяців, а їх треба два, і ціна одного 2700 грн. А яка вартість коліс? А додати ремонт.

Директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської ОДА Жанна Табанець наголошує, що ціни у департаменті не регулюють, закон це забороняє, але тарифи мають бути економічно обґрунтованими. За її словами, наразі скарг на різке подорожчання проїзду немає, але в разі потреби чиновники готові промоніторити ситуацію в області, щоб не було спекуляцій у тих чи інших напрямках.


Джерело:  http://www.blitz.if.ua/Коломия доставка піцца