На Прикарпатті не вистачає коштів для лікування онкохворих дітей

На Прикарпатті не вистачає коштів для лікування онкохворих дітей
1 Лютого 2016

Сьогодні, 1 лютого, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків обговорили проблему фінансування дитячої обласної лікарні. 

Зокрема, підняли тему фінансування онкогематології, на яку необхідно 22 мільйони гривень, а поступило лише 7. За словами головного лікаря обласної дитячої лікарні Радислава Котурбаша, з початку року не надійшло коштів. 

«Щоб виділяти якісь кошти на лікування онкохворих дітей потрібно проводити тендер, а за ним отримати кошти можна буде лише у травні. Кому треба буде вже в травні? Я розумію прекрасно ситуацію в державі, але зараз зважаючи на ситуацію по області я би просив виділити до 200 тисяч гривень, щоб не доводилось проводити тендер, а мати можливість лікувати діточок уже зараз», - зазначив Радислав Котурбаш

Замовлення по онкології на цей рік становить 9 млн. 112 тисяч. За словами завідувача відділення обласної дитячої лікарні Оксани Манюх наші спеціалісти висококваліфіковані, але вони у розпачі, коли стоять біля ліжка і розуміють, що не можуть мають чим допомогти. 

Відтак вона запропонувала створити резервний фонд, який можна було б використовувати на найнагальніші потреби лікування хворіб дітей, батьки та родичі яких не в змозі профінансувати лікування. Втім начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Галина Карп зауважила, що резервний фонд зроблений. 

«У нас є достатньо резерву вільного залишку для того, щоб ліквідовувати ці проблеми», - зазначила Карп. 

«В лікарні повинен бути резерв для таких батьків, які не мають можливості. Це повинно бути у всіх лікарнях. Хтось приїхав з дороги, гроші в дома є, а в кишені, коли вже треба нема. Тому резерв у лякарнях повинен бути, щоб лікар не посилав того батька їхати у Городенку за грошима», - відмітив голова комісії Микола Палійчук, передає Фіртка.

     26 Жовтня

    25 Жовтня