В Івано-Франківську встановлять меморіальну дошку Миколі Сімкайлу

В Івано-Франківську встановлять меморіальну дошку Миколі Сімкайлу
3 Лютого 2016

Рішення про це прийняв івано-франківський виконком. 

Як повідомили в органі влади, дошка буде встановлена громадською організацією "Поклик нації" за спонсорські кошти на вшанування пам’яті українського церковного та громадського діяча владики-ординарія Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколи Сімкайла, пише Фіртка.

Попередньо узгоджено місце розташування дошки на фасаді будинку № 2 на вулиці Степана Бандери в м.Івано-Франківську. Встановлена дошка перебуватиме на баланчі КП «Міська ритуальна служба», яке і повинно в подальшому забезпечити підтримання її в належному стані після встановлення. 

Довідка: Єпископ Микола Сімкайло — єпископ Української греко-католицької церкви; з 13 липня 2005 до смерті — єпископ Коломийсько-Чернівецький. Народився 21 листопада 1952 року в м. Караганді, де відбували заслання його батьки за участь в УПА. У 1963 році батьки повернулися в Україну, і Владика Микола вступив до Підпечарської восьмирічної школи, яку закінчив в 1967 році. У серпні 1987 року о. Микола разом з групою українського духовенства, монахів і мирян, на чолі з Владиками Павлом (Василиком) і Софроном (Дмитерком) оголосив, що виходить з підпілля.

Він був членом делегації, яка виборювала права УГКЦ в Москві, а також ланцюгового голодування, що тривало з 19 травня до 24 листопада 1989 року. 1 жовтня 1989 року в Івано-Франківську відбулася 50-тисячна демонстрація вірних і прихильників УГКЦ, під час якої о. Микола відслужив Панахиду і виголосив проповідь на могилі Січових Стрільців, за що був заарештований на 15 діб. 28 січня 1990 року після Служби Божої перед закритим Катедральним собором Святого Воскресіння Голова облвиконкому урочисто передав ключі від храму єпископам УГКЦ.

20 лютого 1990 року Грамотою Владики Софрона (Дмитерка) о. Микола був призначений парохом цього храму і деканом Івано-Франківського деканату, а також директором благодійної організації «Карітас». Для поглиблення теологічних знань упродовж 1991–1995 років закінчив Теологічно-катехитичний духовний інститут. Нагороджений нагрудним хрестом з прикрасами, мітрою, грамотою і медаллю Вселенського Архієрея Івана Павла II «Почесний Хрест за Церкву та Вселенського Архієрея», почесними грамотами та відзнаками. 2 червня 2005 року номінований єпархом Коломийсько-Чернівецьким УГКЦ. Єпископська хіротонія Владики Миколи Сімкайла відбулася 12 липня 2005 року, на празник Святих первоверховних апостолів Петра і Павла, в Катедральному соборі Святого Воскресіння м. Івано-Франківська.

Введення на престол Коломийсько-Чернівецької єпархії Владики Миколи Сімкайла відбулося 13 липня 2005 року, на празник Собору святих апостолів. Серце владики Миколая (Сімкайла), Єпарха Коломийсько-Чернівецького, зупинилося 21 травня 2013 року внаслідок раптового погіршення стану здоров'я. цього дня владика помер.    10 Жовтня

    9 Жовтня