Чи будуть добротні дороги на Верховинщині?

Чи будуть добротні дороги на Верховинщині?
18 Серпня 2016

Питання проведення капітального та поточного ремонту автомобільних доріг у районі – питання номер один для депутатів Верховинської районної ради сьомого демократичного скликання. Чи не на кожній сесії районної ради депутатський корпус приймав звернення і бив на сполох з приводу ремонту доріг на Верховинщині. Районна рада надсилала звернення за зверненням до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. Проблемні питання вирішувалися на найвищому державному рівні з усвідомленням простої істини: «Під лежачий камінь вода не тече».

І ось зі столиці надійшло вже давно очікуване і таке бажане повідомлення про прийняття важливих рішень за клопотанням Верховинської районної ради. 

На капітальний ремонт дороги Р-62 Криворівня - Чернівці на ділянці км 0 + 000 - км 13 + 800 в межах Верховинського району виділено 30 млн. грн. На поточний ремонт дороги Р-24 Татарів - Кам’янець-Подільський на ділянках км 19 + 420 - км 41 + 000, км 48 + 000 - км 69 + 629, км 78 + 200 - км 94 + 450 виділено 39 млн. грн. Попередньо виділено 50 млн. грн.

Виділення коштів з державного бюджету регламентовано двома урядовими постановами: Постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 373 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 498» та Постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 374 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 498. Згідно затвердженого переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення, роботи на яких виконано у 2010-2014 роках, та обсяги їх фінансування у 2016 році за рахунок коштів, залучених у попередні роки під державні гарантії Державним агентством автомобільних доріг, виділено досить об’ємні кошти для капітального і поточного ремонту таких стратегічно важливих для Верховинського району доріг.

Постанову доповнено пунктом 2-1 такого змісту: “2-1. Установити, що фінансування об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення, зазначених у додатку 5, здійснюється за умови виділення з місцевих бюджетів усіх рівнів видатків на такі об’єкти в обсязі не менш як 10 відсотків, крім фінансування проектно-вишукувальних робіт майбутніх років з будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення. Районна рада буде вишукувати кошти у районному бюджеті для виділення зазначеної частини співфінансування, а також звертається до обласної ради про надання фінансової допомоги з обласного бюджету. Гадаємо, що і депутати обласної ради від Верховинського району Сергій Басараб та Микола Ілюк активно сприятимуть вирішенню даного питання.
Спрямування коштів з державного бюджету на ремонт доріг у районі –  це і є конкретна, вагома робота Верховинської районної ради. Якось стає легше на серці і душі, бо вдається вирішувати кричущу проблему з ремонтом доріг на Верховинщині. А це, в свою чергу, дасть поштовх інтенсивному поступу розвитку туризму та всього народногосподарського комплексу Верховинського району.

Верховинська районна рада