На Прикарпатті в Гуті відпочиває перша леді України Марина Порошенко

На Прикарпатті в Гуті відпочиває перша леді України Марина Порошенко
10 Липня 2014

У вівторок, 8 липня, на Прикарпаття приїхала перша леді України Марина Порошенко. Дружина Президента оселилася у державній резиденції «Синьогора», що у селі Гута Богородчанського району.

Марину Порошенко на Івано-Франківщині зустрічав голова облдержадміністрації Андрій Троценко, повідомляє КУРС.

Нагадаємо, резиденція «Синьогора» організована на базі старого відомчого санаторію в 2001 р. і підпорядкована Державному управлінню справами. 12 грудня 2012 р. Указом Президента України Віктора Ющенка «Синьогора» була реорганізована в національний природний парк. Однак указ фактично не  виконаний.

Президент Ющенко часто відвідував резиденцію у Гуті. Зокрема, тут третій Президент відзначав свій 55-річний ювілей.

Янукович побував у Гуті лише тричі. Перший візит відзначив наказом вичистити резиденцію від попередника: гутяни, найняті в робітники, здирали зі стін не лише килими, а й різьблені деталі інтер'єру, зривали підлогу. Все всередині маєтку новий «цар» переробив під себе – у тяжкому класичному стилі. За три роки його правління в реконструкцію та утримання "Синьогори" вклали більше 200 млн гривень.

88img_0110.jpg

Загальна площа території складає 10 900 га. До складу Державної організації "Резиденція "Синьогора" входить лісгосп "Сивульський", загальна площа території якого становить 10 886 га. На території резиденції у триповерховому приміщенні розташований пансіонат на 80 місць, у якому облаштовано 10 апартаментів, 9 номерів "люкс", 21 номер "напівлюкс". У спальному корпусі пансіонату є бар, ресторан, їдальня, приміщення для проведення прийомів і конференцій, а також кухонний блок, міні-пекарня, пральня, автоматична телефонна станція, складські приміщення. На території резиденції є чотири двоповерхових котеджі на 14 місць.

Після Майдану в резиденції «Синьогора» провели інвентаризацію.

Зараз і Державне управління справами, і Міністерство екології, і Кабінет Міністрів України опрацьовують питання про виділення фінансування на створення національного природного парку і на функціонування на базі парку державної резиденції. На це потрібно буде декілька мільйонів гривень: щоб оформити документально, провести топографічні зйомки, виготовити технічну документацію, підготувати проектні рішення, розробити штатний розпис і ввести у склад парку науковців.

Після Єврореволюції прикарпатські активісти навідувалися в резиденцію. Були ідеї використовувати маєток для соціальних проектів. Тут уже відбулося кілька заходів, зокрема, свято для дітей-інвалідів. Втім, схоже, "Синьогора" таки залишиться закритим державним об'єктом.